Suvel Haapsalus elu kaotanud piirivalvurite kriminaalasja uurimine veel kestab

Haapsalu lähistel kahe piirivalvuri surmaga lõppenud õnnetuse uurimine käib. Lisaekspertiis on määratud ka paadile, mis järsult ühes suunas pööras, kirjutab Delfi.

Prokuratuuri pressiesindaja Kristina Kostina kinnitas, et pea neli kuud pärast traagilist õnnetust jätkub endiselt kriminaalmenetlus, selgitamaks välja kahe tööpostil hukkunud piirivalvuri surma täpsemaid asjaolusid. “Juhtunu põhjuste selgitamiseks on määratud erinevaid ekspertiise, sealhulgas paadile, aga kõik ekspertiiside tulemused ei ole veel teada ja seetõttu pole võimalik praegu lõplikke järeldusi teha,” märkis Kostina.

28. juuni õhtul juhtus Haapsalu lähistel mereõnnetus, milles hukkus kaks merel patrullinud piirivalvurit. Kella 19.15 ajal leiti Voosi kurgus kaldast paari kilomeetri kaugusel Haapsalu politseijaoskonna mootorpaat. Paadi mootor töötas, paat tiirutas koha peal ning meeskonda selle pardal ei olnud. Kella 19.45 ajal leiti paadi lähistelt uppununa üks piirivalvur ning kella 20.05 ajal ka teise ametniku surnukeha.

Üks hukkunutest oli üleminspektor Tarmo Kammer, kes töötas Lääne piirkonnas piirivalvurina 1996. aastast alates. Teine hukkunud ametnik oli komissar Renee Kark, kes töötas piirivalvurina piirivalve taasloomisest alates 1991. aastal ning sellest suurema osa Haapsalu kordonis.

Kaheliikmeline piirivalvurite meeskond läks merele eile kella 17 ajal ning nende ülesandeks oli patrullimine. Ühtegi väljakutset sel perioodil piirkonnas ei olnud ning enne õnnetusse sattumist ei tulnud meeskonnalt ka abikutset või muud informatsiooni.

Õnnetuse ajal oli merel ilm rahulik ja nähtavus hea. Mõlemal mehel oli seljas piirivalvuri varustusse kuuluv poolautomaatne päästevest, mis ühel hukkunul aktiveeritud ei olnud.

Õnnetusse sattus Haapsalu politseijaoskonna lahtise roolimajaga mootorpaat, mis on mõeldud merel patrullimiseks.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.