Jaak Allik tänases Maalehes: Eesti riik vajab head peremeest, mitte koosoleku juhatajat

Jaak Allik tõdeb intervjuus Margus Mikomägile, et kui valimisseadust ei muudeta, siis poliitilise juhtimise tase langeb iga korraga üha katastroofilisemaks. Sest inimesed, kes võiksid olla otsustamise juures, ei taha enam otsustamise juurde minna. Tema arvates  on Riigikogu kõige vähema tööga töökoht Eesti Vabariigis ning peaminister selline “ei liha ega kala”. “Eesti vajab peremeest”.


Veel Maalehes:

Eestlase moonavaru kriisiolukorras ellujäämiseks

Siseministeerium ärgitab inimesi võimalikeks kriisiolukordadeks looma nädalase toiduvaru, mis peaks spetsialistide hinnangul sisaldama palju süsivesikuid, nagu kuivained, konservid ja maiused. Maaleht pani kokku toitude nimekirja, mida võiksid inimesed endale hädaolukorraks koju varuda.

Kolgata tee erihooldekoju pääsemiseks

Eestis on 47 erihooldekodu 2648 voodikohaga, mille järjekorras on üle 500 inimese. Kõik nad ei jõuagi sinna saamist ära oodata.  Selle probleemi valgustamiseks avaldab Maaleht ühe naise kirja, mis näitab, kui keeruline on oma psüühiliselt haigele lähedasele leida koht, kus ta ööpäevaringset abi saaks.

Maagümnaasiumid tõusid edetabelis komeedina

Tänavusest aastast hakatakse riigieksami tulemuste kõrval arvestama ka gümnaasiumi panust õpilase edasijõudmisesse. Maaleht avaldab tublimate maakoolide edetabeli.

Kuubiksatelliidid sihivad teistele planeetidele

Kui te oleksite tihane, poleks mingi raskus teid Maa orbiidile lennutada, kirjutab teaduskirjanik Tiit Kändler. Sinna on saadetud tuhandeid satelliite, ja nende mõõtmed muutuvad üha pisemaks. Eesti esimene satelliit EstCube-1 lennutati orbiidile 7. mail 2013. Praegu plaanib NASA liitrise mahuga kuupmooduleid lähetada ka teistele Päikesesüsteemi planeetidele.

Eksperimentaalkoolist ei saanud asja, nüüd ähvardab Leie kooli sulgemine

Haridusuuendaja Anzori Barkalaja käis enam kui aasta tagasi välja idee kujundada Leie põhikool õpetajate harjutuskooliks. Vallavalitsus tahab aga kooli kinni panna ja teha sinna hoopis hooldekodu.

Läti sinise lehma säilimine meenutab tuhkatriinulugu

Maaleht uuris, mis imeloom on sinine lehm. Nagu Eestis on ohustatud tõuks maakari, on lätlastel Läti sinine lehm. Nii nad seda ise nimetavad, kuigi neid teatakse ka Liivi sinise nime all.

Turundajad lörtsivad vanaema kootud käpikuid

Vanaema kootud käpik teeks eestlase Euroopas eriliseks, kui me ise oma käsitööd ära ei lörtsi, arvab Maalehes kunstidoktor Kärt Summatavet.

Kõiki lehelugusid loe Maalehe digilehest

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.