Ilmaprognoos: Neljapäeval läheb pisut külmemaks ja lörtsi sekka võib sadada lund

Täna (30.10.) sajab kord siin, kord seal vihma, sekka ka lörtsi. Puhub loode- ja põhjatuul, rannikul on veel puhanguid 15 m/s. Õhutemperatuur on öösel 0..+3, saarte rannikul kuni +6, päeval 3..7°C.

Esmaspäeval (31.10.) sajab kohati vihma ja lörtsi. Puhub mõõdukas põhjakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel -2..+3, põhjatuulele avatud rannikul kuni +5, päeval +1..+5°C.

Teisipäeva öösel (1.11.) liigub üle Eesti kõrgrõhuhari. Samal ajal tekib Skandinaavia kohal uus osatsüklon, laieneb üle Läänemere ning juba hommikuks jõuab Eestisse lörtsi- ja vihmasadu. Tuul pöördub lõunasse ja kagusse ning on esialgu veel nõrk. Päeval muutub madalrõhkkond kiiresti aktiivsemaks ja liigub Läänemere põhjaosa kohale. Tihe sadu laieneb üle Eesti, idapoolsetes maakondades tuleb vihma sekka ka lörtsi. Lõuna- ja kagutuul paisub tugevaks. Õhutemperatuur on öösel -2..+3, saarte rannikul kuni +5, päeval +1..+4, saartel ja läänerannikul kuni +7°C.

Kolmapäevaks (2.11.) liigub madalrõhkkond Eesti kohale. Sajab tihedat vihma, sekka ka lörtsi. Mandril tuul rahuneb ja puhub lõunakaarest, saartel ja põhjarannikul pöördub põhjakaarde ja paisub tugevaks. Õhutemperatuur on öösel ja päeval 0..+5°C, saartel võib paar-kolm kraadi kõrgemale tõusta.

Neljapäeval (3.11.) madalrõhkkond kaugeneb ja selle serva mööda algab külma sissetung. Öösel sajab veel lörtsi ja vihma, päeval aga enamasti lörtsi, sekka lund. Põhjakaare tuul võib tugev olla. Õhutemperatuur on 0..+5°C, päeval võib mõnel kohas miinuspoolele langeda.

Reedel (4.11.) madalrõhkkond eemaldub. Lume- ja lörtsihooge on kohati. Tuul nõrgeneb ja pöördub läänekaarde. Õhutemperatuur on öösel -4..+1, päeval 0°C, saarte rannikul kuni +3°C.

Allikas: Ilmateenistus.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.