Nobeli kirjanduspreemia võitnud Bob Dylan lubas osaleda auhinnagalal – kui see on võimalik

dylanRootsi Akadeemia on pärast USA folklauljale ja poeedile Bob Dylanile Nobeli kirjanduspreemia määramist püüdnud mehega ühendust võtta, et saada kinnitust, kas ta ikka tuleb auhinnatseremooniale, ent seni pole staar e-kirjadele ja telefonikõnedele vastanud.

Eile avaldas aga briti ajaleht The Telegraph artikli, kus Bob Dylan ütles, et läheb võimaluse korral detsembris galale.

“Absoluutselt,” sõnas ta, “kui see üldse on võimalik”.

Isepäisuse poolest tuntud Dylan ei kinnitanud seega selle lausega midagi. CNN püüdis Dylaniga kontakti võtta, et saada Telegraphi loole kinnitust, ent see ei õnnestunud.

Dylan on praegu USA-tuuril ja vestles Telegraphiga Oklahomas. Kui reporter uuris, kas ta poleks võinud Nobeli komitee telefonikõnedele lihtsalt vastata, teatas Dylan lustakalt: “Hästi, aga ma olen ju siin.” Dylan viitas sellele, et ta on kättesaadav ning tuleb vaid telefonil tema number valida. Rohkem ta sel teemal ei rääkinud.

Kümmekond päeva tagasi teatas Rootsi Akadeemia, et Dylanile ja tema kaastöötajatele helistati ning saadeti e-kirju, kuid vastust ei tulnud. Seepärast loobuti meest otsimast.

Dylan lausus Telegraphi ajakirjanikule, et Nobeli preemia võitmist oli raske uskuda – see oli imeline ja uskumatu. “Kes iial millestki sellisest unistaks?”

Dylan ei armasta meediaga suhtlemist ja viimati andis ta intervjuu kaks aastat tagasi. Dylan on muusiku ja poeedina tegutsenud üle 50 aasta. Praegune tuur saab läbi numbri lõpus, auhinnatseremoonia ja 10. detsembril. Nobeli auhinnaga kaasneb üle 800 000 euro suurune tasu.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.