Rasketehnika, relvad, sõdurisupp, mängud, ansambel Shanon – jõustruktuurid tulevad Haapsallu isadepäeva tähistama

 

screen-shot-2016-11-01-at-7-22-28Isadepäeval, 13. novembril toimub Haapsalu Wiedemanni spordihoones üritus „Kõikide laste isadepäev“. See on ettevõtmine, mida kaitsevägi korraldab igal aastal Eesti eri paigus. Sel aastal jõuti Haapsallu.

Päev algab kell 11 ja tegevusi jätkub kella 15-ni. Kohal on kaitsevägi oma tehnika ja inimestega. Saab näha kaitseväe rasketehnikat, relvi, proovida sõdurivarustust.

Kaitseliit näitab, kuidas ennast maskeerida ning pakub tasuta sõdurisuppi. Politsei- ja piirivalveamet on samuti oma tehnikaga kohal. Näha ja katsuda saab politseiautosid ja muud tehnikat, mis politsei kasutuses on. Samuti korraldavad politseinikud korvpallivisete võistluse ning mälumängu. Demonstratsioonesinemisel näeb politseinikke töötamas.

Päästjad näitavad muuhulgas termokaamerat, kuidas käsitleda tulekustutit ning mis on tuletõrjesport.

Maanteeamet jagab helkureid, pöörlevas autos saab kätte tunde ja teadmised, kuidas käituda, kui auto on katusel. Turvavöö kasulikkusest teame nagunii juba palju, aga kordamine ja elavad näited ei ole kunagi liiast.

Peaesineja on ansambel Shanon, kuid päeva alustab kaitseväe orkester. Lavale astuvad rahvatantsurühm West, JJ-Street, laulustuudio DO RE MI. Kõigil on võimalus osaleda eri mängudes ning hiljem loositakse osalejate vahel välja ka auhindu. Premia kostitab külalisi tasuta jäätisega. Päeva juhib Venno Loosaar.

Üritus on tasuta. Kaitsevägi ootab kõiki isadepäeva tähistama!

Päevakava:

11.00 kaitseväe orkester
11.40 tantsuansambel West
12.10 maanteeameti demonstratsioonesinemine
12.40 JJ-Street
13.00 politsei demonstratsioonesinemine
13.20 laulustuudio DO RE MI
13.50 auhindade loosimine ja jäätise jagamine
14.10 ansambel Shanon

 

 

 

3 Responses to "Rasketehnika, relvad, sõdurisupp, mängud, ansambel Shanon – jõustruktuurid tulevad Haapsallu isadepäeva tähistama"

 1. Uskmatu+Toomas   2. nov. 2016 at 07:51

  ….. ja kogu see komplutt tassitakse spordisaali sisse ?

  Vasta
 2. Mauno   3. nov. 2016 at 11:28

  Harimatud ajakirjanikud …Kaitsevägi, Politsei- ja Piirivalveamet jne kirjutatakse suure algustähega

  Vasta
  • Ivar Soopan   3. nov. 2016 at 11:44

   Ei kirjutata. Ametnikud kirjutavad kõik asutuste nimed suurte tähtedega, aga õigekirjareeglid ja ajakirjanduskeel ei nõua kõigi asutuste nimede puhul sugugi suuri algutähti. Võib kirjutada politsei- ja piirivalveamet. Nagu ei kirjutata suurte tähtedele majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, rahandusminister, terviseamet jne. Ametnike kantseliitlik keel kasutab loomulikult läbivalt suuri tähti, aga see on nende probleem. Õigekirjareeglid ei nõua ka koolide nimede suurte tähtedega kirjutamist. Ei pea olema Risti Põhikool, võib olla Risti põhikool. Nagu ka Tartu ülikool. Kaitseväega on sama lugu. Meil ei ole muud kaitseväge kui see üks kaitsevägi, mis meil on. On õhuvägi, on merevägi jne ja need on mõistena arusaadavad ka väikse tähega. Läbiv suurte tähtede kasutamine on igand ja kantseliit.
   Enda harimiseks võib lugeda ka siit:
   http://www.eki.ee/keeleabi/index.php?leht=4&act=2&vld=7

   Vasta

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.