Risti koolirahvas tõi kaotajateta konkursilt “Päikeselaul” kolm preemiat

Viljandis toimus 22. oktoobril üleriiklik laste omaloominguliste laulude konkurss “Päikeselaul”, mida korraldab EELK Jaani kogudus juba kuuendat korda. Sel aastal osales 14 laulu ja osalejate vanus oli koolieelikust 25. eluaastani.

Konkursil said tähelepanu ja tunnustuse tõesti kõik osalejad, seda nii pikas ja äärmiselt täpselt ning professionaalselt lahti räägitud tunnustavas žürii kokkuvõttekõnes esimehe Kadri Hundi poolt kui ka hästi sõnastatud kaunite diplomite ja kingituste näol. Kiitust väärib kogu tuntud ja auväärne žürii, kuhu kuulusid veel Piret Rips-Laul, Anu Röömel, Külli Salumäe ja Kristi Sääsk.

Risti põhikooli 4.-5. klassi ansambli lapsed esitasid viiekesi viis omaloodud laulu, kasutades lisaks klaverile saateks flööti, kitarre, käsikelli, kellamängu ja löökpille. Teised osalejad olid pärit Viljandi linnast ja maakonnast, aga ka Tallinnast ja eri paigust Harjumaalt, Tartust jm.

Esimene voor peeti Pärimusmuusika Aidas. Seejärel asus žürii otsuseid tegema, meie aga linnaga tutvuma. Avalik lõppvoor ja autasustamine oli õhtul Viljandi Jaani kirikus.

Läänemaale toodi kolm preemiat:

1.-4. klassi vanuseastme esimese koha sai Laura Liiv lauluga “Sõprus”, mis oli temperamentne ja kaasakiskuv huvitava sõnastusega laul.

Grand Prix vääriliseks tunnistati Anni Hipp Visla laul “Külma kuningriik”, mis läks kordamisele ja mille nooti tulid teised muusikaõpetajad kohe oma laste repertuaari jaoks küsima. Samas kiideti ka Anni flöödimängu ilusat tooni ja laulu ootamatutele käikudele leitud huvitavat saateharmooniat, mida olevat tunduvalt põnevam kuulata, kui väljakujunenud reeglitega järgnevusi.

Tegelikult nimetatigi iga lapse puhul ära tema kuuluvus Haapsalu muusikakooli, sest sellele koolile ongi näiteks Anni oma mänguoskuse eest tänu võlgu ja kolm autorit on teist aastat tegutsevas Risti filiaalis õpetaja Ivi Küla solfedžoõpilased.

Žürii eripreemia anti muusikaõpetajatest Ivi Külale “laste loomingulise innustamise ja delikaatse toetamise eest”. Nimelt said professionaalid aru ja hindasid, et juhendades on laste põnevad konarused silumata ja ehedus alles jäetud.

Mariliis Koplik sai diplomi “siiraste mõtete ja kauni meloodia eest” laulus “Sõprus”, Melissa Elisabeth Baussov ja Anni Hipp Visla “fantaasiarikkuse eest” populaarseks osutunud “Surmadžungli räpis”, mille suhtes ei võinud ette kindel olla, et žürii õudusnalja mõistab. Kuid meie rõõmuks osutus laul väga oodatuks ja populaarseks. Marie Suur sai tunnustuse “suurepärase muusikalise lavastuse eest” laulus “Kass ja täht”.

Kuigi tuli esimesel koolivaheaja päeval vara ärgata, sai sügiseses Viljandis seigeldes end vaimustavalt tunda. Nagu neli aastat tagasi, kui Risti lapsed sellel konkursil korra varem osalesid, saime elamuse nii paljudest huvitavatest maailmadest, mida laste tegelikult võrreldamatult põnevad laulud ja hingestatud esitused meile andsid.

Ivi Küla
Risti põhikooli muusikaõpetaja

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.