Tänavune Läänemaa aasta isa on Hannes Smitt

Hannes Smitt. F: Arvo Tarmula
Hannes Smitt. F: Arvo Tarmula

Läänemaa aasta isaks valiti sel aastal Kullamaa põllumajandusettevõtja Hannes Smitt, kes on neljakordne isa ja kuuekordne vanaisa. Hannes Smitt osaleb aktiivselt kohaliku kogukonna ja koguduse tegemistes. Smitti kandidatuuri esitas tema tütar.

Koos abikaasa Hellega on Hannes Smitt üles kasvatanud tublid ja töökad lapsed ning ta on toeks ja eeskujuks ka oma lapselastele. Tütar Edvika sõnul on ta hea ning hooliv isa ja vanaisa, kelle koju kõik alati rõõmuga kokku tulevad. 2002. aastal pärjati Smittide kodu “Kauni kodu” tiitliga.

Hannes Smitt on kauaaegne kohaliku omavalitsuse liige ja koguduse elu edendaja. Teda on pärjatud mitmete Kullamaa valla autasudega ning ta on ka valla aukodanik. Koguduses on tal kandev roll Soome ja Rootsi sõpruskogudustega koostöö edendamisel. Ta on kauaaegne põllumajandusettevõtja ja traditsioonilise maaelu arendaja. Vahetult enne isadepäeva täitub Hannes Smittil 65. eluaasta.

Sel aastal laekus Lääne maavalitsusele aasta isa kohta kaks ettepanekut. Mõlemad kandidaadid puhul on tegemist tubli ja silmapaistva isikuga ning seetõttu oli komisjonil valikut äärmiselt keeruline langetada.

Hannes Smitti tänamine leiab aset maakondlikult tänuüritusel Penijõe mõisas 24. novembril. Aasta isa saab kingituseks Eesti ettevõtte Wooch puidust käekella.

Läänemaa aasta isa tiitlit annab Lääne maavalitsus välja aastast 2013. Varasemad aasta isa tiitli saajad on Kalle Orumaa Nõva vallast, Toomas Räli Lääne-Nigula vallast ja Tiit Seiton Martna vallast.

Liivi Ollino
Lääne maavalitsuse avalike suhete peaspetsialist

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.