Tiit Madisson homses Maalehes: praeguse võimu teod mulle ei sobi

image004Nii Nõukogude Liidus kui ka hiljem poliitilise süüdistusega kinni istunud Tiit Madisson leiab, et tänapäeva Eestis ei julge inimesed enda eest seista ja kodanikujulgust pole sendi eestki. Madisson tõdeb intervjuus Argo Ideonile, et kui võimu teod talle ei sobi, siis on ta selle otse välja ütelnud. Ka praeguse võimu teod talle ei sobi.


Veel homses Maalehes:

Maalehe ilmatarkade ennustus talveks

Kas hirmujutud saabuvast suurest külmast vastavad tõele? Kas on oodata lumeuputust? Kas jõulud tulevad valged ning Tartu maraton ikka toimub? Neile küsimustele annavad värskes Maalehes vastuse seitse ilmatarka ning sünoptikud.

Kas sõjaohust rääkimine on hüsteeria või kasulik hoiatus?

Keerulises maailmas püsivat sõjaohtu ei saa olematuks vaikida, kuid hirmul on ka suured silmad. Igast segasest uudisest pole vaja otsida märki, et homme sõda algabki, kirjutab Argo Ideon.

Lennuvälja suur kultuskivi lõigatakse pooleks

Tallinna Lennujaama uute lennu- ja ruleerimisradade ehitamisele on ette jäänud kolm kultus- ehk lohukivi, millest kaks teisaldati juba kevadel. Kolmas, kõige suurem, peaks uude kohta jõudma lähiajal.

Kas Eestit võiks ohustada malaaria?

Kuna malaariaparasiidid kipuvad rändama põhja poole, tasub arutleda, kas võimalik kliima soojenemine ja rahvaränded võivad selle salakavala parasiidi meile tagasi tuua, nagu see minevikus juhtus, kirjutab Maalehes teaduskirjanik Tiit Kändler.

Margarita Voites: saatus on minu vastu väga lahke olnud

Nädalavahetusel juubelit tähistanud primadonna Margarita Voites  ütleb intervjuus Maalehele, et kaheksakümnesena ta ennast küll ei tunne, pigem viiekümne ringis. “Aga kui vaatan, et mu pojad on viiskümmend kaks ja viiskümmend, siis saan ju aru, et mina ei saa viiskümmend viis olla.”

Vello Lind: õpetan ministreid ja presidenti

„Eesti peab eksportima päikeseenergiat,“ õpetab äsja 80aastaseks saanud endine põllumajandusminister Vello Lind, kes paigutas päikesepaneelidesse oma säästud. Nüüd kutsub ta üles ka teisi pensionäre riiki aitama.

Hiljuti saatis ta pöördumise peaministrile, ettepanekud Eesti riigi arenguks tegi ka uuele presidendile Kersti Kaljulaidile ja mõnikord noomib maaeluminister Kruuset. “Mure on, kuidas miljoniriik püsima jääks, kui elu käib ainult pealinnas ja kõik muu on ääremaa,” räägib ta intervjuus Maalehele.

Niguliste kiriku muumia jättis võlausaldajad pika ninaga

Ajaloost leiab tihti lugusid, mis tunduvad lausa uskumatuna, kuid on ometi tõesti juhtunud. Ühe sellise loo, Tallinnas jõuluvanale pühitsetud kirikus puhkavast muumiast vahendab Maalehe lugejatele Jaak Juske.

Leedo firmad nõuavad Meie Maalt kahjutasuks rohkem kui 50 000 eurot

Saaremaa ärimees Vjatšeslav Leedo ja temaga seotud ettevõtted on viimase paari kuu jooksul andnud kohtusse kolm hagi kohaliku maakonnalehe Meie Maa vastu, kahjunõuete kogusumma küünib 54 000 euroni.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.