VIDEOD: USA uusimat ristlejat tabas järjekordne ebaõnn, kui laev rammis Panama kanali seina

USA mereväe uusimat ristlejat USS Montgomeryt sattus juba mitmendat korda õnnetusse – kõigest kaks kuud teenistuses olnud sõjalaeva kere sai Panama kanalis vigastada.

USS Montgomery kerre tekkis ligi poolemeetrine mõra, kui sõjalaev oli Panama kanali kaudu teel kodusadamasse San Diegosse. Kanalis on palju nn sulgureid ja ühe sellise sulguri seina laev rammiski. Sõjalaeva juhtis sel hektel kohalik Panama kanali loots, teatas USA merevägi CNN-ile.

Mõra tekkis laevakeresse ligi 3 meetrit veepiirist ülalpool ja lekke- või laeva stabiilsusele see ohtu ei kujutanud, teatas merevägi. Laev jätkas pärast intsidenti reisi San Diegosse.

Panama kanal läbib Panama maakitsuse Kesk-Ameerikas, ühendades Vaikset ja Atlandi ookeani. Kanali pikkus on eri andmetel 71–82 km.

Seesuguseid viperusi võib laevadega ikka ette tulla, ent 360 miljonit USA dollarit maksma läinud USS Montgomeryle on see alates septembrist, kui laev kasutusele võeti, juba mitmes apsakas.

Alles nädala eest sai ristleja kere samuti viga, kui laev rammis puksiiri, mis transportis sõjalaeva eemale orkaan Matthew teelt. Saadud vigastuse tagajärjel imbus vesi laeva. Selle intsidendi uurimine on veel ees.

Varem, vaid mõni päev pärast ristleja teenistuse algust, tungis vesi laeva hüdraulika jahutussüsteemi ning samal päeval lakkas töötamast ka üks mootori gaasiturbiinidest.

Vaata videoid ristlejast: 

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.