FOTOD: Selliseks muutub Haapsalu piiskopilinnus pärast suurprojekti teostumist

This slideshow requires JavaScript.

Eesti Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus avalikustas piirkondade konkurentsivõime tugevdamise toetuse taotluste tulemused, mille kohaselt eraldatakse Sihtasutusele Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid Haapsalu piiskopilinnuse muuseumi arendamiseks toetus 3 186 440 euro ulatuses.

SA Haapsalu ja Läänemaa muuseumid juhataja Anton Pärn on otsuse üle õnnelik. „Piiskopilinnuse arendamine oli üks sihtasutuse loomise suuri eesmärke,“ täpsustas Pärn. „Oleme juba rohkem kui kaks aastat selle projekti ettevalmistamisega tõsist tööd teinud ja nüüd rõõmustame, et üks mure asendub teisega – projekti ettevalmistus asendub teostamisega.“

Sihtasutusel Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid on soov rajada Haapsalu piiskopilinnuse pealinnusesse aasta ringi kasutatav keskaja ajalugu käsitlev tegevusmuuseum-teemakeskus. Muuseumisse luuakse atraktiivne ja aktiivset osalemist pakkuv ekspositsioon, mis võimaldab läbi viia temaatilisi meelelahutusliku ja hariva sisuga keskaja kultuuri ning kombestikku tutvustavaid programme.

Ekspositsiooni planeerimisel lähtutakse Haapsalu piiskopilinnuse visuaalsest dominandist ning peamisest külastuselamuse allikast – linnuse ainulaadsest keskaegsest arhitektuurikeskkonnast.

Projekti juhib linnuse juhataja Kaire Tooming. Arhitektuurilahenduse on välja töötanud 2015. aasta suvel korraldatud ideekonkursi võitja KAOS Arhitektid. Ekspositsiooni loomist koordineerib Jaak Mäll.

SA Haapsalu ja Läänemaa muuseumid korraldab projekti tutvustamiseks lähiajal avaliku infopäeva.

Ehitustöödega planeeritakse alustada 2017. aasta teises pooles. Plaanide kohaselt avatakse piiskopilinnus enne 2019. aasta suvehooaega.

6 Responses to "FOTOD: Selliseks muutub Haapsalu piiskopilinnus pärast suurprojekti teostumist"

 1. Tõnis   4. nov. 2016 at 13:43

  Ma ei näe ühtegi katusealust, kus saaks vihmaga väikest kontserti nautida. Praegu see võimalus on ja see tuleks säilitada.

  Vasta
 2. Rauno   4. nov. 2016 at 14:00

  Ma usun et Terve see kindlus renoveeritakse niimoodi ära 😉 Ja nii ongi…

  Vasta
 3. usmatu-toomas   17. nov. 2016 at 14:14

  Ei soovi targutada aga kas keegi on selle investeeringu tasuvusaega ka ligikaudselt arvutanud või on lihtsalt rahaeraldus vaja ära kasutada.
  Kas palju olulisem ei oleks Tagalaht süvendada ja tagada väikelaevade kuni 24m,süvisega 2m ja ehitada kunagise sõudeklubi kohale munitsipaalsadam.
  Niisugune ettevõtmine ei ole oluliselt kllim aga tunduvalt efektiisem !

  Vasta
 4. maakas   28. nov. 2016 at 11:58

  vaadanud illustreerivat materjali, juhiksin tähelepanu sellele, et soliidselt suure rahasumma eest planeeritakse ebamõistlikult vähe multifunktsionaalsust. Mõelgem kasvõi nendele pika traditsiooniga üritustele Haapsalus, mis vajaksid samuti lisavõimalusi. Lisaks madalhooaeg – hilissügisest kuni maikuuni ???
  On vaja kiiremas korras helgemad pead, visionäärid ja ürituste korraldajad kokku viia ja teha korralik ajurünnak. Lisaks soovitan eeskuju võtta Narva linnusest ja häid näiteid on kindlasti veel.
  Jõudu soovides ja tõsiselt paremat tulemit ootama jäädes.

  Vasta

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.