Iloni Imedemaal algab illustratsioonikursus

Noore illustraatori õpituba Iloni Imedemaal 24. oktoobril 2016. F: Anne Suislep
Noore illustraatori õpituba Iloni Imedemaal 24. oktoobril 2016. F: Anne Suislep

Novembrist aprillini toimub Iloni Imedemaal illustratsioonikursus, mille käigus saadakse teadmisi illustratsioonikunsti kujunemisloost ning õpitakse tehnilisi lahendusi päris oma raamatu illustreerimiseks.

Eelkõige on kursusele oodatud 14-18-aastased kunstihuvilised, kuid osaleda võivad ka vanemad. Koolitajaks on kirjanik ja illustraator Annely Lember.

Iloni Imedemaa juhataja Anne Suislepa sõnul sai kursuse korraldamise idee alguse iga-aastaselt Ilon Wiklandi nimelise noore kunstniku preemia konkursilt.

“Konkursile saadetud illustraatsioonitööde põhjal oleme märganud vajadust anda noortele võimalust illustratsioonitehnikate õppeks. Seda Eestis kahjuks eriti kusagil põhjalikult ei pakuta,” ütles Suislep. “Seetõttu korraldamegi Iloni Imedemaal kõigile huvilistele – põhikooli vanemast astmest kuni täiskasvanuteni – viis kuud kestva illustratsioonikursuse. Ühtlasi on see noortele heaks võimaluseks end ka sel aastal juba väljakuulutatud uue konkursi tarvis täiendada.“

Koos hakatakse käima laupäeviti kl 14-17. Esimene kohtumine on 19. novembril. Kursus lõpeb osalejate illustratsiooninäitusega Iloni Imedemaal.

Illustratsioonikursuse maksumus on õpilastele 15€, täiskasvanutele 25€. Hind sisaldab materjale.

Eelregistreerimine ning tasumine kuni 16. novembrini Iloni Imedemaa kassas. Kohtade arv on piiratud.

Kursuse toimumist toetavad Eesti Kultuurkapital ja Hasartmängumaksu Nõukogu.

 

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.