Kui Toom saab Keskerakonna esimeheks, pääseb Savisaar Euroopa Parlamenti, kus tal on saadikupuutumatus

Kui Yana Toom valitakse homme Keskerakonna esimeheks, lahkub ta Euroopa Parlamendist. Toomi asendusliige europarlamendis on Edgar Savisaar ja talle laieneks parlamendiliikme immuniteet kriminaalmenetluse eest, kirjutas hiljuti Delfi. Seda immuniteeti saab küll ära võtta, aga see nõuab aega.

Euroopa Parlamendi liikmetele laieneb saadikupuutumatus, kui nende koduriigi parlamendis on liikmetele saadikupuutumatus. Eesti riigikogu liikmetel on saadikupuutumatus. Riigikogu võib oma liikme saadikupuutumatuse ära võtta, et saadiku üle saaks kohut pidada.

Seega on ka Eestist valitud Euroopa Parlamendi saadikutel saadikupuutumatus. Euroopa Parlament saab puutumatuse ära võtta, aga see võtab aega ja vahepealsel ajal Savisaare üle kohut mõista ei saaks.

Euroopa Parlamendi liikme saadikupuutumatus kehtib tema mandaadi lõpuni. Uus Euroopa Parlamendi koosseis valitakse 2019. aastal.

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar ja aseesimees Yana Toom korraldasid täna pressikonverentsi, kuhu Savisaare asemel tuli kohale Oudekki Loone. Pressikonverentsil selgus, et Edgar Savisaar ei kandideeri erakonna esimehe kohale, vahendas Postimees. Ametlikult annab Edgar Savisaar oma otsusest teada täna pärastlõunal.

Keskerakonna kongress koguneb homme erakorraliselt Paides, et valida erakonnale esimees, juhatus, aukohtu juht ja revisjonikomisjon ning vastu võtta põhikirjamuudatused.

Esimeheks kandideerimiseks on andnud nõusoleku Jüri Ratas, Yana Toom, Peeter Ernits, Marika Tuus-Laul ja Heimar Lenk. Kandideerimisest teatas ka Savisaar, kes on nüüd kandideerimisest loobunud.

Toom vihjas pressikonverentsil, et peamised kandidaadid on tema ja Jüri Ratas ning teised on nn toetuskandidaadid. Ta märkis, et kandideerimine annab võimaluse kongressil  kõne pidada, mida muidu teha ei saaks.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.