Nädalaprognoos: lähipäevil muutub ilm senisest külmemaks

Laupäeva (5.11.) öö on väheaktiivses rõhuväljas rahulik ja suurema sajuta. Üksnes põhjarannikul püsib lumehoogude võimalus. Õhutemperatuur on -4°C-st pilvisemas põhjaservas -9..-14°C-ni sisemaal selgema taeva all, üksnes rannikul jääb 0°C ümbrusse. Päeval jõuab Taani kohale uus madalrõhkkond ja laieneb üle Läänemere. Tihedam sadu veel meile ei jõua, kuid rannikul püsib lumehoogude võimalus. Tuul pöördub idakaarde ja tugevneb, õhtul on puhanguid 15 m/s. Õhutemperatuur on -2..-7, saarte rannikul kuni +1°C.

Pühapäeval (6.11.) laieneb madalrõhkkond Läänemere lõunaosa kohale ja selle kirdeserv tungib jõulisemalt Eesti poole. Ida- ja kirdetuul tugevneb, puhanguid on 15, saartel ja põhjarannikul 20 m/s. Öö ja ennelõuna on veel suurema sajuta, vaid meretuulega rannikul püsib lume- ja lörtsihoogude võimalus. Tihedamad lumepilved jõuavad pärastlõunal Liivi lahe ümbrusse ja Eesti lõunaserva ning levivad õhtul edasi põhja poole. Tänastel andmetel Põhja-Eestisse ei tarvitse sadu jõuda. Õhutemperatuur on öösel -5..-10, öö hakul Eesti põhjapoolses osas kuni -13, saarte rannikul jääb 0°C lähedale, päeval 0..-5°C.

Esmaspäeval (7.11.) liigub Lõuna-Euroopa kohalt teed alustanud madalrõhkkond Poola-Valgevene piirile, lisab energiat Balti riikidest lõuna poole jäävale madalrõhualale ning hoiab Eesti kohal tuulevälja pingelise. Kirdetuule puhanguid on sisemaal 15, rannikul 20 m/s. Ilm jääb talviseks. Aeg-ajalt sajab lund, enam on sadusid öösel ja hommikul, päeval hõredamalt ja suurema võimalusega kirdetuulele avatud rannikul. Uuesti muutub lumesadu tihedaks õhtul Lõuna-Eestist alates. Õhutemperatuur on öösel -3..-8, rannikul 0°C lähedal, päeval -1..-6°C.

Teisipäeval (8.11.) liigub madalrõhkkond Poola kohalt edasi piki Venemaa lääneserva kirde suunas ja jõuab päeval Peipsi taha ning selle lääneservas sajab Eestis aeg-ajalt lund ja tuiskab, rannikul tuleb ka lörtsi. Tänastel andmetel võib Eesti arvestatava koguse lund juurde saada (võimalik 5-10 cm lumelisa). Öösel puhub väga tugev kirde- ja põhjatuul, puhanguid on 15, rannikul 20 m/s, päeva peale jääb tuul nõrgemaks. Õhutemperatuur on öösel -2..-7, rannikul 0°C lähedal, päeval 0..-5°C.

Kolmapäeval (9.11.) madalrõhkkond nõrgeneb, kuid jääb Eesti vahetusse lähedusse tiirlema. Öösel sajab lund ja lörtsi, päeval on sadusid hõredamalt ja sajuhulk on väike. Tuul vaibub. Õhutemperatuur on öösel -2..-7, sisemaal langeb kohati -10°C-ni, päeval 0°C-st rannikul -6°C-ni sisemaal.

Neljapäeval (10.11.) on Eesti kohal nõrgenev madalrõhuväli. Kohatised sajud võivad alla tulla nii lume, lörtsi kui vihmana. Tuul on valdavalt nõrk ja muutliku suunaga. Õhutemperatuur on öösel -4..-9, sisemaal langeb kohati alla -10°C, päeval 0..-5°C.

Reedel (11.11.) läheneb lääne poolt väike kõrgrõhuhari. Idapiiri tagant möödub uus madalrõhkkond. Kõrgrõhuharja ülekaalu korral on saju võimalus väike. Madalrõhkkonna lähemale nihkumisel saame taas lund ja lörtsi juurde. Õhutemperatuur on öösel -2..-7, päeval 0..-5°C.

Allikas: Ilmateenistus

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.