Pomerants reageeris õiguskantsleri seisukoha peale ja kutsus Kalle Pallingu riigifirma nõukogu liikme kohalt tagasi

Marko Pomerants. F: Albert Truuväärt / Riigikogu Kantselei
Marko Pomerants. F: Albert Truuväärt / Riigikogu Kantselei

Keskkonnaminister Marko Pomerants otsustas täna kutsuda Eesti Keskkonnauuringute Keskuse nõukogu liikme kohalt tagasi Riigikogu liikme Kalle Pallingu.

“Seoses õiguskantsleri seisukohaga, et riigikogu liikmete riigi äriühingute nõukogudesse kuulumine ja vastutava ministri poolt nende nimetamine ei ole kooskõlas põhiseadusega, kutsusin OÜ Eesti Keskkonnauuringute Keskuse nõukogu liikme kohalt tagasi Riigikogu liikme Kalle Pallingu,” teatas Pomerants.

Nõukogu jätkab esialgu neljaliikmelisena.

Delfi kirjutas täna, et Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) esimees Margus Tsahkna tegi rahandusministeeriumile ettepaneku seitsme reformierakondlasest riigikogu liikme tagasikutsumiseks riigiettevõtete nõukogust. Kuna Tsahkna täidab ise ka hetkel rahandusministri ülesandeid, siis kutsus ta tagasi selle ministeeriumi haldusalasse kuuluvast SA Tallinna Tehnoloogiapark TEHNOPOL nõukogust Laine Randjärve.

Teiste nende ettevõtete nõukogudest saab liikmeid tagasi kutsuda majandus-ja kommunikatsiooniminister ehk reformierakondlane Kristen Michal.

Töö- ja terviseminister Jevgeni Ossinovski on palunud homseks hommikuks ette valmistada reformierakondlasest riigikogu liikme Peep Aru Viljandi haigla nõukogust tagasikutsumise eelnõu.

Ossinovski viitas eelnõus õiguskantsleri seisukohale, et riigikogu liikmete kuulumine nõukogudesse on põhiseadusevastane.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.