Sumo võidukäik: Läänemaa koolispordiliidu meistrivõistlustest võttis osa 44 noort 11 koolist

Kolmapäeval, 2. novembril peeti Lihula lasteaia maadlussaalis Läänemaa koolispordiliidu meistrivõistlusi sumomaadluses, millest võttis osa 44 noort maadlejat. 

Päris sumomaadluseks seda nimetada ei saa, kuna maadeldi ilma vöödeta. Küll aga sarnaste reeglite järgi toimuv trügimine on heaks väljundiks poistele ja plikadele, kellele meeldib traditsioonilisest palli tagaajamisest teistsugune enese proovilepanek.

Omal naljakal kombel on sumomaalduse võistlusel esindatud väga suur arv erinevaid koole. Seda saab seletada kahe põhjendusega: maadlusega tegelevates klubides on harrastajaid paljudest eri koolidest ning individuaalne võistlemine annab hea võimaluse osaleda koolispordivõistlustel ka tillukestel koolidel.

Kohale oli tulnud 40 noormeest ja 4 neidu 11 Läänemaa koolist: Taebla koolist, Nikolai koolist, Martna koolist, Lihula gümnaasiumist, Metsküla algkoolist, Virtsu koolist, Kullamaa keskkoolist, Noarootsi koolist, Ridala põhikoolist, Haapsalu linna algkoolist ja Haapsalu põhikoolist.

Samas on tegemist võistlusega, kuhu saab tulla põhimõtteliselt ilma igasuguse ettevalmistuseta, kuna kohapeal toimub põhjalik ala tutvustus ja ettevalmistus. Võitmiseks sellest reeglina ei piisa.

Sel aastal üllatas eriti suur osalejate arv 7.-9. klassi poiste raskekaalus, kus oli mõõtu võtmas koguni seitse ligi 100 kg vägilast. Selle kehakaalu võitjaks tuli tänavu oktoobrikuus Euroopa sumomaadluse meistrivõistlustel pronksi võitnud Virtsu kooli noormees Eerik Pank.

Janar Sõber

Protokoll:

screen-shot-2016-11-04-at-8-08-52 screen-shot-2016-11-04-at-8-08-56

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.