Heimar Lenk: Mina nimetan seda, kallis rahvas, libakongressiks

Keskerakonna kongressil end esimehe kandidaadi kohalt taandanud Heimar Lenk pidas pärast saalist kostunud väikest aplausi kõnepuldist Edgar Savisaart ülistava kõne ja märkis, et vaenlased ei ole suutnud Savisaart hävitada, aga paistab, et omad suudavad.

Miks Keskerakonna uus eliit – Simson, Reps ja Ratas – tahavad Savisaart maha võtta? küsis Lenk. Erakonna ja Savisaare rahaasjadele viidates märkis ta, et kui rahamajandus on erakonnas sassis, siis tuleb kutsuda politsei.

Miks on tarvis ühe mehe maha võtmiseks kutsuda kokku kongress  ja see veel erakorraline? küsis Lenk. “Iga inimene siin saalis teab, et see kongress on ebademokraatlik. Põhiliselt kutsuti kokku Ratase sõbrad, see on nii. Delegaate ei valitud, vaid määrati. Mina nimetan seda, kallis rahvas, libakongressiks.”

“Miks ei sobi Savisaar, mees, kes on saanud Riigikogu valimistel 25 000 ja kohalikel valimistel 40 000 häält? Absoluutsed rekordid, ja ta ei sobi erakonna etteotsa. Kui neid poolthääli vaadata suhtega valijaskonda, siis tuleb välja, et Edgar Savisaar on Euroopa Liidu kõige populaarsem poliitik,” rääkis Lenk.

Ennast esimehe kandidaadi kohalt Lenk taandas ja lausus: “Valige Yana Toom!”

Ta palus juhatuse liikme kandidaadina toetada oma õde Marika Tuus-Lauli.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.