Yana Toom: Ma ei lase lörtsida Edgar Savisaare nime ja au!

Keskerakonna esimehe kohale kandideeriv Yana Toom pidas kongressi delegaatide ees sütitava kõne, kus muuhulgas lubas, et ei lase lörtsida Edgar Savisaare nime ja au.

“Ma oskan ka vilistada,” ütles Toom kõne alguses, kui saalist kostus vile.

Keskerakonnal on selgroogu, Keskerakonnas võib olla kindel, üksõik millise hulljulge ideega ka välja ei tulda, rääkis Toom.

“Mul on kurb selle peale mõelda, et Savisaar istub Hundisilma talus ja vist vaatab seda ülekannet.”

Toom märkis, et kui tal oli valus vaadata, kuidas Heimar Lengi kõne lõpetamise ajal trambiti saalis jalgu, siis mida tunneb Edgar Savisaar, kui vaatab oma erakonnakaaslasi.

“Ma luban, mida ma ei tee, kui valite mind,” rääkis Toom. “Ma ei tee teie selgade taga ilma teie mandaadita läbirääkimisi teiste erakondadega. Ma ei õpi ära ümmargust jutuajamist. Kui räägin, siis on ka midagi kirja panna. Ma ei tee varjatud tehinguid. Kui tahan midagi saavutada, siis ütlen, mida ma tahan täpselt saavutada. Ma ei varja oma tegevuse motiive. Ma ei tagane Keskerakonna programmist, mitte selle tõttu, et ta on terasraamides, vaid et see on läbi räägitud.”

Toom lisas, et nagu erakonna ametliku seisukoha kohaselt on e-valimised ebademokraatlikud, peab neid ebademokraatlikeks ka tema.

“Mõistan hukka e-valimised, sest nii on otsustanud Keskerakond. Ma ei lase lörtsida Edgar Savisaare nime ja au!” rääkis Toom.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.