Eesti saab uue valitsuse, mille peaminister on tõenäoliselt Jüri Ratas

Läbirääkimised uue koalitsiooni moodustamiseks algavad juba täna ja kõige tõenäolisem peaministrikandidaat on Jüri Ratas. Kui läbirääkimised lähevad plaanitult, võib uue valitsuse esimene istung toimuda juba 24. novembril, kirjutab Eesti Päevaleht.

Sotsiaalmaksu langetamine jääb uue kolmikliidu sünni korral tõenäoliselt ära ja sellest saadav 60 miljonit eurot suunatakse ilmselt tervishoidu.

Tormiline nädalavahetus sai eile õhtul veelgi tormilisema kulminatsiooni, kui sotsiaaldemokraatide juhatus ja IRL-i eestseisus tegid Taavi Rõivasele ettepaneku peaministri kohalt tagasi astuda. Ka IRL-i eestseisus võttis seisukoha, et valitsuse koostööks puudub vajalik usaldus.

Kuna IRL-i eelistus ei ole hääletusel valitsusjuht Taavi Rõivasele umbusaldust avaldada, tehti – nagu sotsiaaldemokraadidki – ettepanek, et Rõivas astuks tänasel riigikogu istungil peaministri ametist ise tagasi. Nii SDE kui ka IRL kinnitasid, et on valmis osalema konsultatsioonides uue otsustusvõimelise enamusvalitsuse moodustamiseks.

Pikemalt loe Päevalehest.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.