VIDEO: Haapsallu tuleb Leedu tsirkuse-tantsuteater, mis annab etenduse spetsiaalselt beebidele ja väikelastele

Pühapäev, 20. novembril kell 10 ja 12 näeb Haapsalu kultuurikeskus interaktiivset tsirkuse-tantsuetendust “Värvilised mängud”, mis on loodud spetsiaalselt beebidele ja väikelastele.

Esimest korda annab Eestis etendusi Leedu Teatriauhinnad “Golden Stage Cross 2015” parima lastelavastuse laureaat Dansema Tantsuteater etendusega “Värvilised mängud”. Koreograaf Birute Baneviciute etendus on loodud spetsiaalselt beebidele ja väikelastele.

Eesti noorim publik saab etendustel osaleda 18. novembril Tallinnas Sõltumatu Tantsu Laval ning 20. novembril Haapsalu kultuurikeskuses.

Rahvusvaheliselt tunnustatud interaktiivne etendus “Värvilised mängud” kutsub väikelapsi vanuses 0-3 eluaastat avastama kaasaegse tsirkuse-, tantsu-, ja teatrimaailma. Kogu tegevus on üles ehitatud nii, et väikelaps jõuab jälgida, rahulikult etendusele kaasa mõelda ning soovi korral ka ise osaleda. Noore vaataja tähelepanu pälvivad lihtsad tegevused, lavakujundus, selgete joontega kostüümid ning värviline keskkond.

Osalejad palutakse istuma ringi otse valgustatud tantsupõrandale, kus artistil on võimalik luua noore vaatajaga kontakt. Kes veel kõndida ei oska, vaatab etendust saatja süles. Kelle jalg juba kannab, saab artisti juhiseid jälgides kogeda rambivalgust ning panna proovile oma meeled ja oskused.

Teised pereliikmed alates vanusest 4+, vanaemad ja vanaisad on samuti etendusele oodatud, aga nemad saavad võimaluse jälgida toimuvat ringist väljaspool ise aktiivselt osalemata.

Etenduses kasutatakse tsirkuse- ja tantsukeelt, mistõttu on etendus arusaadav kõikidele vaatajatele olenemata rahvusest. Erinev publik loob erineva etenduse, kus on ruumi jäetud ka juhusele.

Etendus pärjati “Golden Stage Cross” laureaadiks 2015 kategoorias “Parim lastelavastus vanuses 0-5 eluaastat”.

Leedust pärit ja publiku südamed vallutanud Dancema Tantsuteater on rühmitus, kes alustas oma tegevust aastal 2007, luues etendusi eelkõige lastele.

Koreograaf-lavastaja Birute Baneviciute etendusi on ette kantud Leedus, Lätis, Saksamaal, Poolas, Rootsis, Taanis, Belgias, Hiinas, Hollandis, Iirimaal, Ukrainas, Hispaanias, Inglismaal, Ameerikas ja nüüd ka Eestis.

Kaasaegne tsirkus on eri kunste ühendav etenduskunst, mis on segu tantsust, akrobaatikast, teatrist kui ka muusikast. Antud etendus on osa Baltic Nordic Circus Network (BNCN) koostööst.

Kultuurielamus kõige pisematele

VÄRVILISED MÄNGUD / Colorful Games

Dansema Tantsuteater (Leedu)

Reede 18.11.2016 kell 17 ja 19 Sõltumatu Tantsu Lava, Tallinn

Pühapäev 20.11.2016 kell 10 ja 12 Haapsalu kultuurikeskus

Koreograafia: Birute Baneviciute

Tantsija ja kaaskoreograaf: Giedre Subotinaite

Muusika: Rene Audbry, Henry Torgue, Serge Houppin, Klimperei, Marc Jungermann, Kenji Eno

Valgus: Aurelijus Davidavicius

Dancema produtsent: Gintarė Masteikaitė

Kestus: 40′. Pärast etendust saavad lapsed teatrilaval tsirkusevahenditega mängida

Soovitatav alates 4. elukuust.

Piletid müügil Piletilevis ja tund enne etendusi kohapeal kuni kohti jätkub. Üks etendus mahutab kuni 30 väikelast saatjaga. Lavastuses kaustatakse pehmeid valgus ja heliefekte.


Täname: Eesti Kultuurkapital, Overall Eesti, Haapsalu linn, Haapsalu kultuurikeskus, Sõltumatu Tantsu Lava, Leedu kultuuriministeerium, Leedu Kultuurkapital, Baltic Nordic Circus Network

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.