Enimtarvitatud uimasti Eestis on kanep, mida kasvatatakse ka kodus

Politsei andmetel on kanep Eestis kõige enam tarvitatav uimasti ja igal aastal avastatakse spetsiaalselt rajatud kasvandusi. Kasvanud on ka autoroolist narkojoobega tabatud juhtide hulk, kirjutab ERRi uudisteportaal.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juht Urmet Tambre ütles ERR-ile, et kõige suurem narkootikumide tarvitajate osakaal on vanuserühmas 18-34 ning endiselt on Eestis enimtarvitatav uimasti kanep, mida tarvitab ligi 88 protsenti narkootikumitarvitajatest. Kanepile järgnevad amfetamiin, ecstasy ja kokaiin, kuid neid tarvitati Tambre sõnul oluliselt vähem.

Eestis on elu jooksul narkootikume tarvitanud hinnanguliselt ligi 20 protsenti rahvastikust. “Võrreldes varasemate aastatega ei ole see märkimisväärselt muutunud. Küll saame aga öelda, et tarvitajate seas on vähem neid, kes uimasteid pidevalt teevad, vaid pigem on palju ühekordseid proovijaid,” rääkis Tambre.

Politsei ei pea eraldi statistikat Eestis ja imporditud kanepi vahel, kuna Tambre sõnul uimasti jääb ikkagi uimastiks. “Meile on teada juhtumeid, kus kanepit on kasvatatud Eestis ja seda tehakse üsna professionaalselt. Paljud kanepikasvatajad teevad seda peamiselt enda või oma lähikondsete tarvitamiseks ning taimede hulk on sellistes kasvandustes alates paarist taimest kuni paarikümneni,” ütles kriminaalbüroo juht.

Pikemalt loe ERRi uudisteportaalist

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.