Tänases Maalehes: postimüük seab vanematele inimestele lõksu

Postimüügist kaupade tellimisse sukeldunud vanemaealiste hulgas on riskigrupp, kel kaob pind jalge alt ning tekib tuhin osta üha uusi esemeid – kõik näib nii vajalik ning järelmaksuga ostes esialgu ka taskukohane.

Maalehe ajakirjanik Bianca Mikovitš käis külas vanemal proual, kelle kodu on täis kuhjatud kataloogist tellitud kaupu. Enamik neist vedelevad virnades pakendatuna. Uhiuued kruusid, taldrikud, kardinad, mõni diivan, kummut, kingad, sussid, kotid, kümmekond päikeselampi vedelesid metsatalu õuel ja varjualuses (samuti kataloogist tellitud).


Veel tänases Maalehes:

Valitsus upakil. Mis hakkab pärast võimuvahetust juhtuma?

Maaleht küsitles võimaliku tulevase valitsuse kolm osapoolt, et saada vihjeid, mis hakkab pärast võimuvahetust juhtuma. Ilmselt ei pruugi riigieelarve tasakaal uue valitsuse käe all jääda eesmärgiks. Kas ka maksud tõusevad?

Müütiline Ärma – president Ilvese paradiis ja veskikivi

Maaleht avaldab katkendi ajakirjanik Argo Ideoni raamatust “THI. President Ilvese Kadrioru aastad 2006–2016”, mis heidab valgust presidendi paljuräägitud Ärma talu rajamise loole ning jutustab, mida autor seal tänavu augustikuus oma silmaga koges.

Valdade ühinemisel ootab ühenimelisi külasid ees nimemuutus

Kui valdade ühinemisel jääb valla piiridesse mitu samanimelist küla, peavad elanikud oma küladele uue nime mõtlema, sest kuidagi tuleb neid eristada ning seda nõuab ka kohanimeseadus. Kõige suuremaks nimenuputamiseks läheb ilmselt Saaremaal.

Haljala kiriku alt tuli välja teine kirik

Lääne-Virumaa Haljala kiriku põranda alt tuli välja mitusada unikaalset eset, kõige tähtsamana aga varasema kiriku müürid, kõrvalaltarite alused ja hauakambrid. Majavammi tõttu alanud väljakaevamised heidavad valgust virulaste elule ligi tuhande aasta jooksul.

Viivi Luik: kui ma veel kirjutada ei osanud, siis joonistasin

Keegi ei kujuta ette, kui hall ja kitsas oli see aeg, mida me praegu kuldseteks kuuekümnendateks nimetame, möönab Maalehes hiljuti oma juubelisünnipäeva tähistanud luuletaja ja kirjanik Viivi Luik.

Karaskite kopeerimine teeb väikeettevõtja meele mõruks

Kui oled oma kaubamärgi nullist üles töötanud ja avastad, et endine koostööpartner pakub ka sarnaseid tooteid, on ehmatus ja pettumus suur. Nii juhtus Liina Virolaineniga, kes on õppinud toitumisnõustajaks ja pööras kire toidu vastu oma põhitööks. Kolm aastat tagasi otsustas ta turule tuua unustuse hõlma vajuma kippuva vana hea asja – karaski.

Arvo Pärt lustib kiriku keldris koos Barutoga

Ukraina katoliku kiriku põranda all on kapp, kus sees asub tosin vahvat lugu … nukuteatrina. Tegelasteks Arvo Pärt, Mart Laar, Baruto ja paljud teised. Ukrainlased tõestavad, et lõimumine võib olla lõbus tegevus.

Hara sadam – militaarne pärand, mis ei luba olnut unustada

„Kas te teate, kus siin see allveelaevade sadam asub?“ küsivad paljud suviti Juminda poolsaarel ringi seiklevad seljakotirändurid ja rattamatkajad kohalikelt. Eesti põhjarannikul Hara lahe sügavuses asub sadam ning vastaskaldal Suurpea külas linnak, kus aeti nii salajast asja, et täielikku tõde ei tea keegi.

Lehe vahel erileht: Maalehega reisil

Maaleht rändas oma reisisellidega tänavu Madeiral ja Islandil. Lood ja fotod nendest toredatest seiklustest on lehte koondatud. Järgmisel aastal on sihiks Usbekistan ja Fääri saared.

Loe Maalehe digilehte siit.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.