Lihulas tuleb Lääne regioonis maadlusega tegelevate noorte laager

19.-20. novembril peetakse Lihula gümnaasiumi spordihoones maadluslaager. Kokku tulevad oma õpilaste oskusi lihvima maadlejad ja treenerid Saaremaalt, Martnast, Haapsalust, Vigalast, Lihulast ja Pärnust.

Idee maadluslaager korraldada on olnud õhus juba aastaid. Konkreetse kokkuleppeni jõuti oktoobris, mil Põltsamaal oli üle-eestiline treenerite koolitus. Põltsamaal toimunud kahepäevasel seminaril aitas ununenud tarkusi toitmisest ja kehalisest aktiivsusest meelde tuletada professor ja endine Tartu Ülikooli kehakultuuri dekaan Vahur Ööpik.

Maadlusega seotud kogemusi ja oskusi jagasid Eesti koondise peatreener Henn Põlluste ja Soome üks tuntumaid maadlejaid Marko Yli-Hannuksela (Soome aasta sportlane 2004, kahekordne olümpiamedalist ja maailmameister).

Kahepäevasest maadlusega täidetud programmist innustununa leppisid Lääne regiooni maadlustreenerid kokku ühise laagri, mis leiab aset 19.-20. novembril Lihulas.

Lihula gümnaasiumi spordihoonesse paneme maha kaks matti, toome kõik muu treeninguks ja sportimiseks vajaliku ja puuduoleva kohale. Kokku on plaanis teha kolm treeningut, viia läbi kehaliste võimete teste ja veeta üks öö koolimajas, et noortel oleks natuke ka laagrimelu ja tunnetust.

Laager on suunatud juba võistlevatele noortele, päris A, B, C-st me pihta ei hakka. Tänaseks on end kirja pannud 44 noort poissi, tüdrukut ja treenerit. Suurimad nimed, kes meie kandi noori laagris juhendama hakkavad on kindlasti vennad Uspenskid – Aap ja Tiit.

Janar Sõber

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.