Uus koalitsioon vajab igaks juhuks ka EKRE-t või Vabaerakonda

Praegu peavad konsultatsioone kolm erakonda, kuigi nii peaministriks pürgiv Jüri Ratas kui ka IRL näeksid koalitsioonis hea meelega ka EKRE-t, kirjutab Eesti Päevaleht.

Ratas eelkõige seetõttu, et olla kindel: kui mõned oma inimesed Keskerakonna fraktsioonist perutama hakkavad, aitaksid EKRE hääled ta ikkagi kindlalt peaministriks hääletada ja hiljem valitsust ree peal hoida. „Jüri mure on see, et ta pole kindel, kas kõik tema fraktsiooni hääled peavad. Kuna võib napiks minna, tahaks ta lisagarantiid,” ütles riigikogu EKRE fraktsiooni juht Martin Helme.

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid oli selles küsimuses aga konkreetne ja saatis omadele sõnumi: kes kavatseb juntima hakata, see kaotab igal juhul. „Keskerakond on praegu Eesti poliitilise revolutsiooni lävepakul. Reformierakond on eemale lükatud ja minna nüüd omavahel karvupidi kokku – no nii rumalaid inimesi pole vaja. Kui neid pahatahtlikke meie seas ka on, siis esiteks ei suuda nad seda mängu ümber lükata ja teiseks on nende jaoks olemas ka plaan B,” ütles Karilaid, soovimata küll täpsustada, mida see varuplaan endast kujutab.

Loe Eesti Päevalehe täispikkuses artiklit koalitsiooniläbirääkimiste keerulisest seisust siit.

 

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.