Kõigile sel nädalal sündinud lastele ja nende emadele kingitakse helkurid

mnt-helkur-taukar-a4Maanteeamet, Prike ning kindlustusseltsid IF, PZU ja Seesam kingivad helkurkampaania raames igale 14.-20. novembril sündinud lapse emale jalakäijahelkuri ja beebi vankrile kleepimiseks sertifitseeritud helkurkleebised.

11.10-11.12 toimub Maanteeameti, Politsei- ja piirivalveameti, Prike ning kindlustusseltside IF, PZU ja Seesam ühiskampaania „Olen silmapaistev!“. Selle eesmärgiks on inspireerida kõiki inimesi end pimedal ajal nähtavaks tegema.

Sel nädalal on fookuses beebid ja nende emad. Lapsele on vanema eeskuju nii õppimisel kui väärtuste kujundamisel kõige olulisem. Ka liikluses on lapse jaoks kõige suuremaks eeskujuks just tema ema ja isa. Maanteeameti uuringute kohaselt peavad lapsevanemad väga tähtsaks, et nende järeltulija kannaks helkurit, kuid täiskasvanutest teeb ise end nähtavaks vaid 66%.

Maanteeamet ja partnerid kingivad igale vahemikus 14.-20. november sündinud lapse emale jalakäijahelkuri ja beebi vankrile kleepimiseks sertifitseeritud helkurkleebised. Kaetud on kõik sünnitusmajad ja -osakonnad üle Eesti.

Lisaks saavad „Olen silmapaistev“ aktsiooni käigus Tallinna lastehaigla vastsündinute ja imikute osakonna üldkasutatavad vankrid kaetud pimeduses helkiva aerosoolkihiga. Lastehaiglal on juba rohkem kui 15 aastat olnud oma „vankripark“, mida saavad haiglas olevad emad-beebid kasutada. Vankreid on saatusekaaslastele eelkõige annetanud emad, kes on ise kunagi haiglas olnud.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.