Tänases Maalehes: Miks Gunnar Graps tühjade pihkudega jäi

image006Gunnar Graps, kes kogu oma lühikeseks jäänud elu pidurdamatult mürtsu tegi ja kuni viimase hingetõmbeni rokkmuusikale pühendus, oleks 27. novembril saanud 65-aastaseks ning võinuks jääda pensionile. Jaak Urmet kirjutab Maalehes rokkarist, kelle hiilgeajale järgnes teist sama palju viletsuse ja lootusetuse aastaid.


Veel Maalehes:

Poolik koolitee röövib meestelt veerandi jagu eluaastaid

Vähem koolis käinud ja madalama haridusega inimesed surevad tunduvalt varem kui kõrgema haridusega inimesed, näitab statistika. Kõige suurem vahe on kõrgharidusega naiste oodatava eluea (86,2 aastat) ja põhiharidusega meeste (66,7 aastat) osas, kokku pea 20 aastat!

Igor Mang ja naised

Maaleht avaldab katkendi Igor Mangi sel nädalal ilmunud elulooraamatust, milles astroloog avameelselt räägib armumistest ja oma suhetest naistega. Igoril on olnud mitu kooselu ja abielu, millest ta ei häbene rääkida.

David Vseviov: venelaste silmis on Trump jõuline isane nagu Steven Seagal

Donald Trumpi venelastest fännid on veendunud, et Ameerika sai esmakordselt õige, Putini-sarnase presidendi, jõulise isase, kes risti ette löömata võib hävitada suvalise vaenlase, kirjutab David Vseviov Maalehes.

Emajõe vesi jahutab Tartus maju

Oleme harjunud, et katlamajad kütavad külmal ajal maju või annavad aasta ringi sooja vett. Ootamatu on aga see, kui lisaks kaugküttetrasside torudes voolavale kuumale veele on nende torude kõrval veel eraldi teisedki torud, kus külm vesi ja mis mõeldud hoopistükkis hoonete jahutamiseks. Ent just nii see Tartus on, ja kuna ökonoomsus on meie aja võtmesõna, siis talvisel ajal võetakse seal külm vesi otse Emajõest.

Rakverre püstitatakse liikuv jõulupuu

Traditsioonilise jõulupuu asemele kuusetukk. Siis jõulupuu asemele tootmisjääkidest kokku pandud kuusk. Seejärel jõulupuu asemele akendest ehitatud kuusk. Selline on Rakverele kuulsust ja ka skandaalsust kogunud virulaste kuusesaaga Teet Suure käe all. Tänavune aasta toob uue üllatuse, sest jõulukuusk mitte ei seisa paigal püsti, vaid liigutab end isemoodi.

Toomas Tool sihib Tere piimatööstust

Lisaks Maag Grupile näitab Oliver Kruuda piimandusimpeeriumi ülesostmise vastu huvi üles ka ärimees Toomas Tool ja tema huviorbiiti kuuluv Läti piimatööstus Tukuma Piens.

Paljudes kuurortides maksab suurriigi turisti sõna

Davai, davai drug, zahodi!” kutsub Tais Phuketi kuurortsaarel restoranipidaja tänaval möödujat einestama. Ta jätkab vene keeles: “Meil on maitsvad road, sa ei kahetse!” Turismist sõltuvates maades kohandub kuurordielu suurte riikide puhkajate järgi. Mingil määral mõjutab see ka eestlasi, aga südamesse ei maksa seda võtta. Nii lihtsalt on – kes maksab, tellib ka muusika, kirjutab Ivar Soopan.

Rahvaküsitlus tehakse ära rahvaga või ilma

Valdade liitumistega seotud rahvaküsitlused on üliväikese osalejate arvuga ning tekitavad küsimusi ja kahtlusi nende mõttekuses. Saaremaa suurvallaks ühinemise poolt või vastu käis oma häält andmas napilt üle nelja protsendi kõigist nimekirja kantud inimestest. Nädalavahetusel toimus rahvaküsitlus Keila valla, Padise valla, Paldiski linna ja Vasalemma valla ühinemise osas, millest paljud Keila valla elanikud ei saanudki teada enne, kui tulemused välja kuulutati.

Oidremaa mõis asub Oidrema külas. Kuidas nii?

Oidremaa mõisa on ajaloo vältel valitsetud paarikümneaastaste tsüklitena. Nüüdsel pererahval Marika ja Riho Erismaal täitub kakskümmend aastat kahe aasta pärast. Mis mõisast edasi saab, vaatleb Maaleht  lugude sarjas “Tänapäeva mõisnikud”.

Millal on oodata põllumajandustoetusi?

Maaeluministeerium lubab raskustes põllumeestele erakorralise toetuse välja maksta 2017. aasta esimeses kvartalis, ühtse pindalatoetuse aga jõuludeks. Täpsem info Maalehes.

Maalehe aastaraamatu kampaania Coop ketis

17. novembrist on kahe nädala jooksul võimalik koos Maalehega osta „Maalehe aastaraamat 2017“ soodushinna eest. Raamat on  soodsalt müügil vaid Konsumites ja Maksimarketites üle Eesti.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.