Uue valitsuse plaanid said selgemaks: Tulumaksuvaba miinimum tõuseb kindlasti

Koalitsioonikõnelusi pidavad erakondade juhid avalikustasid täna õhtul pärast läbirääkimiste lõppu oma maksu- ja majanduspoliitika detailid, vahendas ERRi uudisteportaal. Tegemist on Eesti ulatuslikema maksureformiga sel sajandil, rõhutasid uued koalitsioonipartnerid.

Elluviimisel on ulatuslik maksureform. “Tulumaksumäär ei tõuse, see jääb 20 protsendile. Ka astmeid on sama palju kui täna,” rõhutas Keskerakonna (KE) esimees Jüri Ratas Jüri Ratas.

Tulumaksuvaba miinimum tõuseb 170 eurolt 500 eurole alates 1. jaanuarist 2018. 1200 eurot teeniv inimene hakkab teenima 64 eurot rohkem kui täna. 1200 eurost alates hakkab tulumaksuvaba miinimum sujuvalt langema ja 1758 eurot on ülempiir, milleni vabastus ulatub – sealt alates saavad inimesed kätte sama palju kui praegu. Praegu teenib kuni 1758 eurot 86 protsenti Eesti töötajaskonnast. Alates 2100 eurost maksuvaba tulu määr kaob, st sellest rohkem teeniv inimene saab kuus 38 eurot vähem kätte kui praegu.

Diisliaktsiisi ja majutusasutuste käibemaksumäära tõstmine jäävad ära. See peaks aitama regionaalset konkurentsivõimet parandama.

Ära jääb ka sotsiaalmaksu langetamine poole protsendi võrra, see asendatakse muude meetmetega. Sotsiaalmaksu suuruseks jääb 33 protsenti.

Loe kõikide tulevase valitsuse plaanide kohta pikemalt ERRi uudisteportaalist. 

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.