Täna algab üle-eestiline Ühisnädal – vaata Läänemaa sündmusi!

screen-shot-2016-11-21-at-7-18-04Täna algab üleriigiline Ühisnädal, mis toob kõikidesse Eesti maakondadesse hulganisti põnevaid sündmusi. 27. novembrini kestval nädalal tehakse kõike seda, mis väärtustab hoolivust, koosloomist ja kogukondlikku ettevõtmist.

Ühisnädala ürituste seast leiab näiteks maakondlikke kodanikuühenduste konverentse, tublimate tunnustusüritusi, talguid, kärajaid, näitusi, heategevusaktsioone, MTÜde avatud uste päevi, kodanikuühenduste ümarlaudu, erinevad õpitube ja vabatahtliku tegevusega seotut. Nädala jooksul toimuvad ka mitmed foorumid ja kohtumised, kus saab nii kuulata kui ka ise aktiivselt kaasa rääkida kodanikuühiskonda puudutavatel teemadel. Programmiga, kus on ligi 150 sündmust saab tutvuda veebiaadressil www.uhisnadal.ee.

Ühisnädala üks korraldajatest Maret Lepiksaar Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskusest tõstatab küsimuse, kas eestlased hoolivad vaid kampaania korras? „Kas hoolimine ei olegi siis iseenesest mõistetav väärtus meie ühiskonnas? Kogukondades, kus üksteisest rohkem sõltutakse, on märkamine ning ühistegevused elu normaalne osa. Anonüümsemas keskkonnas eeldame tihti, et keegi teine teeb asjad korda. Kuniks kestab selline suhtumine ja hoolimine ei ole iseenesest tulenev väärtus, tuleb sellele eraldi tähelepanu pöörata, häid tegusid ja inimesi esile tõsta.“

Ida-Virumaal viiakse kingitusi Narva hooldekodu elanikele, Harjumaal toimub keeleõppe kohvik, Viljandimaal tutvustatakse kadripäeva traditsioone, Pärnumaal räägitakse laste heaolust linnas, Raplamaal hoolitakse tervisest ja õpitakse, kuidas mitte läbi põleda ning üle Eesti otsitakse aasta kõige loomasõbralikumat ja vaenulikumat tegu. Paljudes Eesti maakondades antakse sel nädalal ka välja tunnustusi kogukonnas aasta jooksul positiivset muutust loonud mittetulundusühendusele ja inimesele, kes pälvivad ka aunimetuse “sädeinimene”, “vabakondlane” jt.

Ühisnädal on kodanikualgatust ja kodanikuühiskonda tutvustav nädal, mis leiab aset iga-aastaselt kodanikupäeva lähistel ja mida korraldavad maakondlikud arenduskeskused koostöös Kodanikuühiskonna Sihtkapitali ja teiste arvukate partneritega.


Läänemaa ettevõtmised:

21. november  kell 12 – 27. november kell 20. Haapsalu Karja 25

Fotonäitus “Hooliv inimene=hooliv ühiskond”

Haapsalu Pitsikeskuse akendel on kõigile linnaelanikele vaatamiseks Ühisnädala teemaline fotonäitus.

Lisainfo: Mirje Sims, mirje@haapsalusall.ee.


22. november kell 13-15:30. Promenaadi hotell, Haapsalu, Sadama 22

Arenguhüpped on keerulised, eriti kui proovida hüpet ilma diagnoosi või kokkuleppeta, kuhu organisatsiooni arengus edasi liikuda, ning teadmiseta sellest, kuidas muutusi juhtida. Praktilise seminari käigus vaatame peamisi põhjuseid, mis sunnivad üht vabaühendust oma tööd või selle korraldust muutma.

Koolituse päevakava:

13.00-14.30 praktiline koolitus organisatsiooni arengu kavandamiseks
14.30-14.45 sirutuspaus
14.45-15.45  koolitus jätkub
15.45-16.15 arenguhüppe taotlusvooru tutvustus
16.15-16.30 kokkuvõtted, küsimused, vaba vestlus

Koolitajaks on Marleen Pedjasaar, kes on töötanud Avatud Eesti Fondis vabaühenduste arenguprojektidega ning omab ka ise head praktilist kogemust vabakonnast.

Lisainfo: Tiina Ojamäe, tel.56352591, tiina@lak.ee Vajalik koolitusele registreerimine.


23. november kell 15:30-17. Viigi kool, Suur Mere 17, Haapsalu

Piparkoogimaania toimub Haapsalu Viigi Koolis. Töötoas kaunistame piparkookidest jõuluehteid, mida saab kinkida lähedastele või siis kaunistada oma jõulupuud.

Töötoa viib läbi MTÜ Loov Noor.

Lisainfo: Anu Aljaste-Sits tel:53467713, anualjaste@gmail.com


4. november kell 14 – 24. november kell 16. Kastani 7, Haapsalu

MTÜ Läänemaa Puuetega Inimeste Töötoa juures tegutsevad  erivajadustega noored kutsuvad kõiki  huvilisi Haapsalu Sotsiaalmajja ühisesse töötuppa. Ka erivajadusega inimesed tahavad ennast tunda täisväärtuslike ühiskonnaliikmetena ning selleks, et oma hoolivust välja näidata, hakkame koos portselani maalima.

Toorikuteks kasutatakse juba eelnevalt noorte valmistatud savi nõusid, mis koos tegutsemisel saavad uue ja huvitava väljanägemise. Kõik osapooled saavad töötoast kaasa koos tegemise rõõmu, tunde, et neist ja nende tegemisest hoolitakse.

Lisainfo: Registreeri ennast töötuppa erilisedlm@gmail.com. Töötoa maksumus 9 eurot, sisladab materjale.


24. november kell 15- 16:30. Pürksi, Noarootsi vald

Hoolivuse ühisnädalal  viiakse Noarootsi käsitöökojas läbi keraamika töötuba, kus voolime seebialuse. Töötoas osalevad Noarootsi Kooli HEV lapsed ja kohalikud käsitöölised.

Lisainfo: MTÜ Tervem Noarootsi, Marika 55507282, tervemnoarootsi@gmail.com.


24. november kell 16-18. Lihula vald, Penijõe mõis

Pidulikul tunnustusüritusel tänatakse ja tunnustakse Läänemaa säravaid ja tublisid inimesi. Maavanem tunnustab tänukirja ja meenetega Aasta Isa, Läänemaa noorsootöötajaid, sotsiaaltöötajaid ja kodanikuühiskonna tublisid  tegijad. Kodanikuühiskonna valdkonnas jagatakse tunnustusi neljas kategoorias: Läänemaa sädeinimene, silmapaistev kodanikuühendus, aasta tegu või projekt ja kodanikuühiskonna toetaja.

Korraldajad: Lääne maavalitsus, Läänemaa Omavalitsuste Liit, Kodukant Läänemaa ja Läänemaa Arenduskeskus.

Lisainfo: Tiina Ojamäe, tel.56352591.


25. november. Taebla, Lääne-Nigula vald

MTÜ Läänemaa Puuetega Inimeste Töötuba korraldab väljasõidu Ants Laikmaa majamuuseumi.

Tahame näidata, et erivajadusega inimesed on nagu kõik meie,  kogukonna liikmed, kes soovivad osa saada pakutavatest kultuuri ja ajaloo sündmustest. Erivajadusega inimesed saavad näidata, et ka nemad hoolivad sellest, mis väljaspool nende turvalist keskkonda kodukohas toimub. Kuid ka muusemi töötajad kogevad positiivseid emotsioone, mis loodetavasti loob hea pinnase ka edaspidi võõrustada taolisi erilisi kliente.

Lisainfo: erilisedlm@gmail.com.


25. november kell 19:30-20. Nurme 1, Haapsalu

Rändurite klubi kohtumisõhtu  sarjast  “Raamat ja rännak”. Külaline on maailmas ringi käinud ja maailma näinud rändur. Need, kes maailmas ringi rändavad, vaatavad maailmas toimuvale avatuma (ja sageli ka hoolivama) pilguga. On empaatilisemad ja sageli ka keskkonna suhtes säästlikud ja hoolivamad kui need, kelle elu möödub peamiselt paikselt. Klubiõhtu on mõeldud kõigile, kellele meeldib rändamine. Sissepääs vaba.

Lisainfo: Kristel Engman, tel.5289527, randuriteklubi@gmail.com.


26. november 12-16; 27. november kell 12-16. Vormsi rahvamaja, Hullo küla

Õpime paberivitsade keerutamist, tutvume erinevate tehnikate ja punumisvõtetega. Õpitoa käigus valmib ümmarguse põhjaga korv.

Teisel päeval jätkame kandilise vormiga, õpime erinevaid punumismustreid ning tehnikaid.  Juhendab kogenud korvipunuja Avelin Gildemann.

Lisainfo: Registreerimine siilike36@gmail.com. Õpitoa maksumus 7 eurot (sisaldab kõiki materjale). Lisainfo: tootoad.blogspot.com.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.