Algas Eesti „Aasta sportlane 2016” rahvahääletus, kandidaatide hulgas on ka Nikolai Novosjolov

Aasta meessportlasele 2015 Mart Seimile annab auhinda üle olümpiavõitja Erki Nool. F: Tiit Mõttus
Aasta meessportlasele 2015 Mart Seimile annab auhinda üle olümpiavõitja Erki Nool. F: Tiit Mõttus

Täna algas Eesti Olümpiakomitee korraldatav “Aasta sportlane 2016” rahvahääletus. Oma hääled saab anda interneti teel aadressil www.postimees.ee/spordigala. Spordiaasta parimad tehakse teatavaks 27. detsembril toimuval “Spordiaasta Tähed 2016” auhinnagalal.

Aasta parimate sportlaste valimisele annab avalöögi täna alanud rahvahääletus, kus kõigil spordifännidel on võimalus “Aasta sportlane 2016” konkursil oma lemmiku poolt hääletada. Hääli saab anda nii Aasta meessportlase, Aasta naissportlase, Aasta võistkonna kui ka Aasta treeneri kategoorias. Rahvahääletus lõpeb 20. detsembril kell 13.

Aasta meessportlane, naissportlane, võistkond ja treener selgitatakse välja rahvahäälte, spordiajakirjanike ja spordiorganisatsioonide hääletustulemuste liitmisel. Võrdsete lõplike punktide korral pälvib tiitli spordiajakirjanike hääletusvoorus parema koha saavutanud sportlane. Aasta noorsportlane selgub spordiajakirjanike ja spordiorganisatsioonide hääletustulemuste põhjal.

Spordiaasta laureaadid kuulutatakse välja 27. detsembril Nordea Kontserdimajas toimuval galaõhtul “Spordiaasta tähed 2016”, millest otseülekannet saab jälgida Kanal 2 vahendusel.

Eestis on aasta parimaid sportlasi valitud juba enam kui 80 aastat. Esimeseks Aasta sportlaseks valiti 1933. aastal kergejõustiklane Nikolai Küttis. Alates 1955. aastast on parimate valimine olnud järjepidev traditsioon, mida on aja jooksul täiustatud: 1967. aastast valitakse eraldi Aasta mees- ja naissportlast, 1969. aastal lisandus Aasta võistkond ning 1988. aastast alates antakse välja Aasta treeneri tiitlit.

2015. aastal pälvisid kõrgeimad tunnustused ja Kristjani-nimelised auhinnad:
Aasta meessportlane – tõstja Mart Seim
Aasta naissportlane – maadleja Epp Mäe
Aasta võistkond – Eesti sõudmise 4-paat koosseisus Allar Raja, Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Andrei Jämsä
Aasta treener – tõstetreener Alar Seim

EOK presidendi Urmas Sõõrumaa hinnangul oli lõppev spordiaasta edukas. “Eesti sportlased on tänaseks rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt võitnud juba enam kui 140 medalit, 33-lt erinevalt spordialalt. See on kinnitus Eesti spordi konkurentsivõimest ja ka laiapõhjalisusest,“ selgitas Sõõrumaa. Ta lisas: “Usun, et konkurents Aasta parimate tiitlitele kujuneb pingeliseks ja kindlaid võitjaid ette ennustada on keeruline. Kogemus näitab, et palju põnevust toob parimate valimise juurde just rahvahääletus, kuna lisaks sportlikele saavutustele peavad fännid oluliseks ka sportlaste poolt aasta jooksul pakutud emotsioone. Kindel on, et iga toetushääl loeb ja see võib lõpliku paremusjärjestuse selgitamisel osutuda äärmiselt oluliseks. Kutsun kõiki spordiaasta parimate valimisel kaasa lööma.”

Fotod: Tiit Mõttus

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.