Fotod: Haapsalu laskjad võitsid Eesti meistrivõistlustelt neli medalit

Eesti kuni 16-aastaste meistrivõistlustel laskmises saavutasid Haapsalu spordikooli õpilased neli medalit: ühe kuld-, kaks hõbe- ja ühe pronksmedali.

Tavapäraselt on meie paremad kohad tulnud püstoliharjutustes. Seekordki oli nii, kuid tõi need püstolilaskurite meelehärmiks hoopis püssilaskur. Ega tavapärane see ole, et võidab teise relvaliigi laskur.

This slideshow requires JavaScript.

Hakkama sai sellise “tembuga” püssipoiss Eerik Salf, kes tuli Eesti meistriks olümpiakiirlaskmises 259 silmaga. Samas ei saa öelda, et tegemist oleks püstolilaskmise jaoks mehega metsast. Alustas Eerik aastaid tagasi püstolilaskurina ja on hiljemgi tihti võistelnud püstoliharjutustes.

Püstolipoistest toetasid kolmanda kohaga Karl-Armin Võsur (235 silma) ja neljandaga Karl Gregor Jakk (231 silma).

Hõbemedali võitis Eerik Salf veel spordipüstoli ilmuva märgi harjutuses 279 silmaga. Tüdrukute samas harjutuses jäi kõige napimalt, vaid ühe silmaga medalist puudu Anni Kallasel tulemusega 250 silma.

Oma põhiharjutustes püssialadel võitis Eerik Salf hõbemedali õhupüssiharjutuses 368 silmaga ja oli neljas lamades harjutuses 283 silmaga ning standardiharjutuses 265 silmaga. Siingi oli kaotus medalivõitjale kõige napim, ehk üks silm.

Mati Seppi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.