FOTOGALERII ja VIDEO: Läänemaa ühisgümnaasium tõi lavale järjekordse vaimustava Playback Show

17. novembril 2016 toimus Läänemaa ühisgümnaasiumis taas Playback, mis tõi lavale kuusteist vägevat staarijäljendusnumbrit.  Nende etteastete seast võis leida iga saalisistuja midagi meelepärast. Tänavu võis mitmes numbris näha peaaegu terve klassi jagu rahvast laval jalga keerutamas või kogu südamest rokkimas.

Õhtut viisid läbi Karel Rahu ja Sandra Saarniit. Nagu ühele Playbackile kohane, ei puudunud ka võistluselt auväärt žürii, kuhu kuulusid Liina Põld (Haapsalu aselinnapea), Kardo Ojassalu (vabakutseline koreograaf), Elena Koit (Viljandi kultuuriakadeemia teatrikunsti 12. lennu õpilane ja LÜG-i vilistlane), Grete Klein (näitleja ja laulja) ja Pirko Pärila (politseinik).

Pärast showd õnnestus kinni püüda Kardo ja Grete ning esitada neile paar küsimust. Kardo sõnul on ta varemgi olnud Playbackide žüriis, kuid märkis, et sellist taset pole ta enne kohanud. Gretegi on paar korda sattunud Playbacki žüriisse, kuigi tal olevat keeruline leida selle jaoks aega. Teda rõõmustas siiski väga, et ta oli kutsutud ka LÜGi. Samuti selgus, et Grete ja Kardo jagasid ühiseid lemmikuid, ning nende rõõmuks olid mõlemad lood ka esikolmikus.

Tõesti – professionaalne valgustus ja heli, vahelülitused green roomi ning autentsed kostüümid (mõne valmistamiseks läks vaja kotitäis vanu laserplaate ja kilo liimi ning kuu aega tööd!) jätsid kogu üritusest väga hea mulje. Sel aastal oli sisse viidud ka väike uuendus – publik sai valida samuti oma  lemmiku.

Esimest korda ei võitnud mitte klassikoosseis, vaid hoopis Rainis Altmere (11. kl) ja Kadi Elisabeth Lõhmuse (10. kl) tantsuline duett, kehastades Pinki ja tema tantsupartnerit loo “Try” saatel. Lisaks žürii südametele vallutasid nad täielikult ka publiku – tuldi publikulemmikuks. Elisabeth ja Rainis rääkisid põgusalt oma treeningutest ning sinistest puusadest.

Kas mõtlesite kohe, et teete sel aastal midagi kahekesi või avastasite kõigepealt laulu ja siis leidsite, et võiks seekord ühe dueti rahvani tuua?

Algul mõtlesime teha midagi pool naljaga, kuid mõne aja möödudes avastasime selle loo ning leidsime, et võiks proovida.

Lavale toodud tants oli üpriski keerukas ja nõudis kindlasti palju prooviaega. Kui tihti ja kui pikalt proove tegite?

Algul võtsime lõdvemalt, tegime proove mõni kord nädalas, kuid mida lähemale tuli Playback, seda tihedamaks läksid ka proovid. Viimasel nädalal olid proovid lausa iga päev ja vähemalt 2-3 tundi. Tihti lõpetasime alles hilisõhtul.

Kasutasite kohati ekstreemseid trikke ja poose, kas läksite tihti proovist koju sinise puusa või küünarnukiga?

Jah, seda tuli ette peaaegu et iga proov. Jalad on praegugi veel katki.


Nii Rainis kui ka Elisabeth osalesid mõlemad ka oma klassi etteastetes, nii et neid võis õhtu jooksul laval näha üpris mitu korda.

Lisaks esikohale andis žürii välja veel neli järgnevat kohta, kes kõik said auhinnaks diplomi ning suure kringli. Esiviisik kujunes tänavu järgnevaks:

I koht – Elisabeth ja Rainis (Pink „Try“)
II koht – 11.H (Alice Cooper „Poison“)
III koht – Kuumliim ehk peaaegu 11.R (Verka Serduchka „Dancing Lasha Tumbai“)
IV koht – 10.H (Filip Kirkorov „Indigo“)
V koht – 12.M (Grease „We go together“)

Peale selle jagas žürii välja eripreemiaid järgmistele inimestele: Mikk Päeske, Vadim Konov, Denis Salihov, Erki Pajula, Raul Paju, Ago Martin Mäesalu. Eripreemiaid jagati laval eriliselt silmapaistnud isikutele. Parimaks meesstaariks osutus Taniel Johan Eller, kes tõi lavale Alice Cooperi, ning parimaks naisstaariks osutus Kriss-Lyna Prees, kes oli solist T-Stuudio tantsulises numbris “Glee”.

Ettevõtmise heale õnnestumisele aitas kaasa Haapsalu ettevõtted ning mitmed vägevad inimesed. Playback 2016 toetajad olid AC Sport, ToGo Sushi, Miku ja Mia maiustused, Salong Plus, Herman Bistroo & Baar, Toupie, Pizza Grande, Markus Sein, Egon Erkmann, Tiit Maivel, Henry Viiret, Indrek Viiret.

Samal ajal kui žürii otsust langetas, sai saalis puusa nõksutada Kristo Allika keerutatud plaatide saatel.

Markuse fotod võib leida Facebookist Playbacki ürituse lehelt.

Järgmise aastani, Playback!

Liivia Lints ja Madleen Vapper
LÜGi 11. humanitaarklass

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.