Uus Läänemaa ettevõte puhastab pindu klaaspuru ja soodaga

spetsauto-2

Kommertstekst

Läänemaal alustas tegevust uus ettevõte Spetspuhastus OÜ, mis pakub teenust, mida varem siinkandis ükski ettevõte ei pakkunud. Spetspuhastus puhastab eri materjalist pindu sooda- ja klaaspritsiga.

Osaühingu Spetspuhastus juhatuse liikme Rain Pooleni sõnul on levinud teadmine, et soodat kasutatakse ainult köögis ja toitude valmistamisel. “Kuid on olemas tehnoloogia, mis toimib just sooda ja suruõhu koostöös. See on soodapuhastus. Töös kasutame kõige tavalisemat söögisoodat, naatriumbikarbonaati, mis on keskkonnasõbralik, tervisele kahjutu ning allergiavaba,” rääkis Poolen.

Pindade puhastamisel suunatakse soodakristallid suruõhu abil töödeldavale pinnale, mille käigus soodakristallid lõhkevad ja tulemuseks on puhastatud pind. “Väga oluline on teada, et puhastuse käigus ei rikuta ega kahjustata aluspinda,” ütles Poolen.

Soodaprits sobib tema sõnul pea kõikide pindade puhastamiseks ja eriti hea tulemuse annab soodapuhastus puitpindadele. “Nii on võimalik eemaldada lakki, värvi, hallitust või lihtsalt mustust. See on lausa ideaalne vanade puithoonete restaureerimisel. Samuti mööbli korrastamisel ja taastamisel. Kasutades soodapuhastust tulekahjujärgsel koristusel saame lahti spetsiifilisest pigilõhnast, mis muidu on visa kaduma,” rääkis ta.

screen-shot-2016-12-02-at-10-20-24Paatide, jahtide, kaatrite ja muude veesõidukite puhastamisel on soodaprits vana mürkvärvi eemaldamisel kiireim ning ohutuim vahend, märkis Poolen. “Sooda ja soodatolm ei ole tuleohtlikud ega juhi elektrit. Seega jääb ära tüütu kinni katmine. Nii saame soodapritsi kasutada ka kohtades, kus survepesu ja liivaprits on mõeldamatu.”

Pooleni sõnul on soodaprits asendamatu autode metallist kereosade puhastamisel. Nimelt ei kuumene soodapritsiga töödeldav pind töö käigus. Metallpindade puhastamisel vanast värvist ei pea pinda kohe katma uue värviga, sest soodapuhastus jätab pinnale kihi, mis ei lase hapnikku ligi ja seetõttu ei teki kiiresti roostet.

“Ideaalne on puhastada erinevaid kivimeid nagu graniit ja dolomiit,” lausus Poolen. “Samuti betoonpinnad. Hea ja kiire tulemuse saame grafiti eemaldamiseks seintelt. Vanad tellisahjud ja korstnajalad saavad täiesti uue ilme.”

Edukalt kasutatakse soodapritsi toitlustus- ja toiduaineseadmete puhastusel. Veidi tugevama aluspinnaga materjali puhastamisel peab juba kasutama abrasiivsemat materjali – klaaspuru.

“Seejuures tehnoloogia ja tulemus on sama kvaliteetne ja efektiivne kui soodaga,” ütles Poolen. “Väga oluline on mainida sooda- ja klaaspritsi suurt efektiivsust: olenevalt pinnast ja selle reljeefist võib ühes tunnis puhastada näiteks 8-10 m2 puitpinda, neli plekk- või neli valuvelge ühes tunnis. Kaheksameetrise paadi või jahi võib puhastada 8-10 tunniga.”

Vaata videost, kuidas soodapritsiga autokerelt värvi eemaldatakse:


Spetspuhastus OÜ kontaktid:
(+372) 55 66 0006
info@spetspuhastus.ee
https://spetspuhastus.ee


Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.