Veebis saab anda oma hääle Hanila ja Lihula Läänemaa koosseisu jäämise toetuseks

Läänlane Kersti Ajaots algatas petitsiooni, et koguda toetust Lihula ja Hanila valla jäämiseks Lääne maakonna koosseisu.

Kes arvavad samamoodi nagu Kersti Ajaots, saavad petitsioonile toetushääle anda siit.

Novembri lõpus olid Hanila, Koonga, Lihula ja Varbla valdades ühinemise teemalised rahvaküsitlused, kus nelja valla peale kokku käis hääletamas 531 inimest. Neist 73,1 protsenti toetas uue valla moodustamist, kirjutas Lihula Teataja.

Nii e-hääletusel (mis toimusid Koonga ja Lihula valdades) kui ka sedelhääletusel tuli elanikel vastata küsimusele: Kas toetate Hanila valla, Koonga valla, Lihula valla ja Varbla valla ühinemist üheks omavalitsusüksuseks?“

Nelja valla 4907 hääleõiguslikest käis hääletamas kokku 531 inimest ehk 10.8%. Neist 73.1% (388 inimest) vastas küsimusele jaatavalt.

“Selline tulemus näitab, et oleme teinud õigeid otsuseid ning liigume õiges suunas,” kommenteeris tulemusi Lihula vallavanem Varje Ojala-Toos.

One Response to "Veebis saab anda oma hääle Hanila ja Lihula Läänemaa koosseisu jäämise toetuseks"

  1. Aadi   14. dets. 2016 at 16:38

    Põhimõtteliselt on see petitsioon jama. Iga inimene saamas hääle anda nii palju kui ta soovimas. Peida aga nimi ja iga uuel korral pane uus postkast ja jälle hääl kirjas…Tegin seda ise täna neljal korral.
    Minu hääled on siis 111,112,113,114

    Vasta

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.