TV 10 olümpiastardi 1. etapilt tuli Läänemaale kaksikvõit teivashüppes

received_10211452432130197Tartus peetud TV 10 olümpiastardi 1. etapil osales Läänemaalt kaks kooli. Suuremate koolide (üle 250 lapse) arvestuses startis taas Haapsalu põhikool ja väikekoolide kuni (250 last) arvestuses esimest korda Ridala põhikool ja Uuemõisa algkooli ühendvõistkond

Kuni 12-aastaste tüdrukute 60m jooksus pääses A-finaali Emma-Kathrina Hein ja jäi napilt esikuuikust välja ajaga 8,96.

Teivashüppes tegid meie tüdrukud ajalugu. Emma-Kathrina Hein võitis teivashüppe, ületades kõik katsed esimesel katsel ja püstitades 2.51-ga uue maakonna omavanuste tipptulemuse ning ka TV 10 olümpiastardi selle vanuseklassi läbi aegade 5. tulemuse.

Muljetavaldav on ka Kleer Jaani ületatud 2.41, millega ta tõi meie sportlastele kaksikvõidu, mida pole selles sarjas veel juhtunud. Anet Saarjõe ületas 2.11 ja oli 9.

Kuni 14-aastaste tüdrukute 60m jooksus sai Keity-Liina Kallas uue isikliku rekordi 8,54-ga 10. koha. Veel paremini läks tal teivashüppes, kus ta püstitas samuti uue rekordi 2.71-ga ja sai 3. koha. Aasta noorem Maily Märss ületas 2.51 ja oli 5.

Noorematest poistest pääses B-finaali Tanel Toomemägi ajaga 8,94 ja oli kuulitõukes 7.37-ga 20.

Vanematest poiste 60m jooksus oli Rasmus Kuslap 8,47-ga 19.

Koolide arvestuses peale esimest etappi on Haapsalu põhikool 26 suurema kooli arvestuses 18. ja Ridala põhikooli-Uuemõisa algkooli võistkond 12 väikekooli arvestuses 7. kohal. Mõlema kooli õpilasi juhendavad Kaja Ladva ja Silvia Ladva.