Sünnib uus ühendomavalitsus: Ridala volikogu kiitis ühinemise Haapsalu linnaga heaks häältega 10:5

Haapsalu linnapea Urmas Sukles ja Ridala vallavolikogu esimees Olev Peetris. F: Tõnu Parbus
Haapsalu linnapea Urmas Sukles ja Ridala vallavolikogu esimees Olev Peetris. F: Tõnu Parbus

Ridala vallavolikogu hääletas täna ülekaalukalt Haapsalu linnaga ühinemise poolt. Ühinemist pooldas 10 volikogu liiget, vastu oli 5, teatas linnavalitsuse avalike suhete juht Tõnu Parbus. Haapsalu linnavolikogu on varem juba ühinemise heaks kiitnud. Seega tekib uus, Haapsalu linna nimeline omavalitsus.

Ridala volikogu liikmete meelsus Haapsaluga ühinemise osas oli varem üle noatera liitumist pooldav, kuid volikogu lõpliku otsuse tegi ettearvamatuks see, et rahvaküsitluses osalenud Ridala valla inimesed olid napilt ühinemise vastu. Seepärast võis mõni volikogu liige teha otsuse rahvaküsitluse tulemuste põhjal.

Ridala vallas oli rahvaküsitluse nimekirjades 2775 elanikku. E-küsitluses oli ühinemise poolt 72 ja vastu 70 inimest. Küsitluspunktis ja kodus vastas “jah” 81 ning “ei” 90 hääletajat.

Kokku oli hääletanuid 313, neist pooldasid ühinemist 153 inimest, vastu olid 160 hääletanut. Üks küsitlusleht oli kehtetu. Seega olid kokkuvõttes napilt ülekaalus need, kes Haapsaluga ühinemist ei poolda.

Haapsalu linna ja Ridala valla ühinemise rahvaküsitlusest võttis Haapsalus osa kokku 366 inimest ehk 4,2% hääleõiguslikest elanikest. Ühinemise poolt oli 286 haapsallast ja ühinemist ei pooldanud 80 vastanut..

Küsitluspunktis hääletanute arv oli 168, e-hääletusest võttis osa 198 inimest.

Haapsalus oli hääletamise ajal 8685 vähemalt 16-aastast hääleõiguslikku elanikku.

Rahvahääletuse tulemus volikogu liikmete jaoks otsustamisel siduv ei olnud, kuid kõik esindajad võisid võtta arvesse ka rahva arvamust. Lõplikult kinnitab ühinemise vabariigi valitsus.

Elektrooniline küsitlus oli veebikeskkonnas VOLIS 14.-17. novembril. Küsitluspunktis (Haapsalu kultuurikeskuses) sai hääletada 18.-20. novembril.


Haapsalus elas aasta alguses 10 146 ja Ridalas 3343 inimest.

Ridala vald ümbritseb rõngasvallana maakonnakeskust Haapsalut. Lisaks Haapsalule on vallal ühispiir Lääne-Nigula ja Martna vallaga.

Ridala vallas asub 56 küla ja 2 alevikku.

2 Responses to "Sünnib uus ühendomavalitsus: Ridala volikogu kiitis ühinemise Haapsalu linnaga heaks häältega 10:5"

 1. Toivo Tomingas   20. dets. 2016 at 18:08

  Pärast visa võitlust ravimatu haigusega lahkus ajalooannaalidesse värskelt 25- aastaseks saanud tubli omavalitsus
  RIDALA VALD

  Avaldan kaastunnet kõigile, kes koduvalda kalliks on pidanud ja tema hüvanguks
  endast parima andnud.
  Toivo Tomingas

  Vasta
 2. Lea   20. dets. 2016 at 23:00

  Kas selles teates on trükiviga – ikka Haapsalu vald mitte Haapsalu linn? Kuidas saaks nimetada kõik Ridala vallas olevad külad äkki linnaks – küla jääb ju ikka külaks!?!?
  Ja üleüldse, miks kogu see jauramine – on üks uus suur omavalitsus Ridala vald, mille keskel on Haapsalu linn ja nii lihtne see ongi ju!

  Vasta

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.