ERR: Haapsalu piiskopilinnus ja muuseum läbib põhjaliku uuenduskuuri

Järgmise aasta teises pooles algavad Haapsalu piiskopilinnuses arendustööd ja 2019. aasta kevadel peaks valmis saama uue ilmega muuseum ja külastuskeskus, vahendas “Aktuaalne kaamera“.

Siiani on Haapsalu piiskopilinnuse muuseumi puhul olnud takistuseks, et linnuses puudub küte, mis seab aastaajast tulenevad piirid muuseumi avatuna hoidmisele. 1980. aastatel alustatud taastamistööd jäid hoones pooleli ja ekspositsioonile oleks ruumi juurde vaja.

Tänu piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetmest saadud toetusele on nüüd plaanis luua moodne muuseum ja külastuskeskus. Keskseks eksponaadiks jääb endiselt linnus, mis on vahendiks kõigi teemade tutvustamisel.

Lisaks ajaloolistele esemetele on keskaegse elu illustreerimiseks plaanis kasutada palju interaktiivseid elemente, kuid seda mitte puuteekraanide, vaid mehaaniliste mudelite näol.

Vaata ERRi videot siit.

One Response to "ERR: Haapsalu piiskopilinnus ja muuseum läbib põhjaliku uuenduskuuri"

  1. Uskmatu Toomas   28. dets. 2016 at 11:53

    Tore saime raha ja paneme selle treppidesse,varikatustesse jne,sest see raha on antud kindla suunitlusega,ise hõisates kuidas turistide hordid ainult seda ootavad.
    Tegelikult need abifondide kindla suunitlusega antud miljonid ei lahenda olukorda kus omavalitsusel napib vahendeid oma põhiülesannete täitmiseks.

    Vasta

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.