Lõuna-Läänemaa nelja kooli noorsportlased tegid kergejõustikus häid tulemusi

This slideshow requires JavaScript.

Teisel jõulupühal toimusid Pärnu spordikooli kergejõustikuhallis IX Karel Leetsari mälestusvõistlused sisekergejõustikus. Karel Leetsar oli Pärnu lootustandev kergejõustiklane, kes väga noorelt tööõnnetuses hukkus.

Pärnu SK Altius korraldab tema mälestuseks kergejõustikuvõistlust juba üheksandat aastat. Tegemist on kõrgetasemelise sisevõistlusega ja paljudele meie tippudele on see ka sisehooaja avavõistluseks. Selleks olidki osalejate hulgas paljud Eesti tippkergejõustiklased.

Stardis oli ka kaks Rio olümpial osalenud eestlast, odaviskaja Magnus Kirt ja tõkkejooksja Karl-Heinrich Jagor. 86 meetri mees odaviskes Kirt hüppas sellel võistlusel kõrgust 1.97, tema rekord on aga 2.10, ning Jagor sprintis 60 meetrit 7.21.

18-aastane Hans-Christian Hausenberg võttis kaks esikohta – 60 meetri jooksus tulemusega 7.05 ja kaugushüppes 7.09.

Jander Heil tõukas uueks Eesti juunioride kuulitõukerekordiks 19.57.

Häid tulemusi oli teisigi. Läänemaalt sirgunud kergejõustiklastest saavutas meeste kõrgushüppes kolmanda koha Kristo Simulask, hüpates 2.03. Kevin Sakson tõukas 5 kg kuuli 16.21 ja Erki Mitman 14.83.

Lõuna-Läänemaa koolinoored võistlesid edukalt

Võistlusprogrammis olid lisaks täiskasvanutele mõned alad ka noortele. Nelja Lõuna-Läänemaa kooli – Lihula gümnaasiumi, Virtsu kooli, Kõmsi algkooli ja Vatla algkooli – noorsportlased just neis ka tublilt võistlesidki.

Virtsu kooli õpilane, 13-aastane Trinity Õismets tõukas 3 kg kuuli isiklikuks rekordiks 8.87 ja saavutas TC klassis 2. ja üldarvestuses 6. koha. Kristiina Kukk saavutas siin 10. koha.

Kuulitõukes oli kasutusel nn Türi süsteem, kus kõik, nii noored kui ka täiskasvanud võistlevad ühes võistluses, kuid tõukavad vastavalt oma vanusele ette nähtud raskusega kuuli.

Noortel kavas olnud 60 meetri sprindidistantsid olid osavõturohked ja ajad mõõdeti kõik elektrooniliselt, seega oli kõik ametlik.

Meie noored olid tublid. Poiste E-klassis võistlev 9-aastane Vatla algkooli spordipoiss Keiro Ristikivi suutis teha nii hea eeljooksu, et jõudis 14 võistleja hulgas viienda ajaga finaali. Aeg 9.95!

Finaalis tuli taas hea jooks, väga tubli 6. koht ajaga 9.99.

Keiro õde, Virtsu koolis õppiv Kerli Ristikivi püstitas samuti isikliku rekordi, aeg 9.25 andis neidude B-klassis 11. koha.

Virtsu kooli Geron Noor jooksis poiste D-klassis 10.35.

Kaks meie noort olid jooksurajal väga tublid, kuid sellel võistlusel ebaõnnejumalanna soosingus – mõlemad jäid esimesena finaalist välja. Siiski mõlemale tubli 7. koht.

Lihula gümnaasiumi 7. klassi õpilane Randy Põld sprintis poiste B-klassis oma uueks margiks 8.62. Tema vastasteks olid kõik aasta vanemad sportlased.

12-aastane Kõmsi kooli õpilane Kulla Saatmäe jooksis aga tütarlaste C-klassis nii hea aja kui 9.06. Edasi viinuks 0.05 sekundit kiirem aeg. Muidugi on tegemist Kulla isikliku margiga. Samas vanusegrupis sai Trinity Õismets ajaks 9.42.

Suur tänu võistlustel lapsi aidanud lastevanematele.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.