Hiiumaa liinil hakkab 9. jaanuarist kehtima talvine sõiduplaan, reisiaeg pikeneb

Alates 9. jaanuarist 2017 hakkab Rohuküla-Heltermaa liinil kehtima talvine sõiduplaan, mis tähendab, et ühe reisi pikkuseks koos laeva laadimise ja lossimisega on kaks tundi.

TS Laevad müügi- ja teenusevaldkonna juhi Pille Kauberi sõnul tuleb Rohuküla-Heltermaa liinil aasta esimestel kuudel arvestada laevaliikluses keerulisemate ilmastikutingimuste ja võimalike jääoludega, mistõttu on mõne reisi väljumisaegu muudetud tagamaks sõiduplaani täitmine.

„Soodsate ilmaolude korral laevade ülesõiduajad oluliselt ei pikene,“ ütles Kauber.

Talveperioodil on riik tellinud TS Laevadelt nädalas kokku mõlemas suunas 42 reisi ehk 84 ülesõitu. Pühapäevast neljapäevani on sõiduplaanijärgselt kuus väljumist kummastki sadamast, reedeti seitse ja laupäeviti viis.

Sellisel kujul on talvine sõiduplaan kinnitatud esialgu kuni 19. veebruarini. „Palume reisijatel tutvuda Hiiumaa liini sõidugraafikuga Praamid.ee veebilehel või mobiilirakenduses,“ märkis Pille Kauber.

Hiiumaa liini teenindavad põhilaevana parvlaev Leiger ja lisalaevana Regula. Parvlaeva Leiger maksimaalne mahutavus on 700 reisijat ja 150 sõiduautot ning Regulal 400 reisijat ja 100 sõiduautot.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.