Hanila vallas süttis ahjule liiga ligidal olnud diivan

29. detsembril kell 23.54 sai häirekeskus teate tulekahjust Hanila vallas Mõisakülas. Sündmuskohal selgus, et põlenud oli diivan, mis oli ahjule liiga lähedale. Põlengu said kontrolli alla majaelanikud ise. Päästjad tuulutasid ruumid.

Raplamaa:

29. detsembril kell 17 sai häirekeskus teate tahmapõlengust Käru vallas Jõekülas. Esimesena kohale jõudnud Käru vabatahtlikud päästjad nägid sündmuskohal korstnast väljuvaid leeke. Tulekahju sumbus iseenesest, päästjad kontrollisid termokaameraga maja pööningu üle, midagi ohtlikku ei tuvastatud.

Lääne-eesti pommigrupp:

29. detsembril kutsuti Lääne-Eesti pommigrupi demineerijad Salme valda, kus metsatööde käigus oli leitud vene päritolu mürsk. Demineerijad kahjutustasid mürsu hävituskohas.

Teine väljakutse tuli samuti Salme valda, kus neljast erinevast kohast oli sama isik leidnud neli erinevat lõhkekeha: käsigranaadi, lennukipommi ja kaks mürsku. Demineerijad kahjutustasid leiud hävituskohas.

Sõrve Militaarmuuseum andis demineerijatele hävitamiseks üle üksteist erinevat mürsku, ühe käsigranaadi, ühe signaalraketi, kolm sütikut ja 100 padrunit. Kõik leiud olid toodud Sõrve Militaarmuuseumi territooriumile külastajate poolt. Fotod kõikidest leidudest kirja manuses.

Demineerijad tuletavad kõigile tungivalt meelde, et vananenud lahingumoona ei tohi puutuda, veel vähem ise transportida! Kui leiate oma majapidamisest või põllult lõhkekehadele sarnanevaid esemeid, siis teatage sellest häirekeskuse telefonil 112. Demineerijad tulevad esimesel võimalusel ning teevad selgeks, kas tegemist on ohtlike esemetega või mitte.


Kahjuks ei möödu ühtegi aastavahetust, mil päästjad ei oleks pidanud tõttama kustutama ettevaatamatult kasutatud ilutulestikust alguse saanud tulekahju. Õue ilutulestikku tegema minnes tuleb jälgida kõiki ohutusnõudeid, mis kasutusjuhendis on välja on toodud. Juhised räägivad toote toestamisest, ohutust kaugusest ja süütamise viisist. Kindlasti ei tohiks läheduses olla inimesi või lemmikloomi, autosid ja hooneid. Rakette ei tohi lasta rõdult, aknast või käest. Jälgida tuleks ka seda kuhu rakett on suunatud, et see ei lendaks inimeste poole, katusele või aknasse. Päästeamet toonitab, et välise vigastusega või kasutusjuhendita pürotehnikat osta ei tohiks. Samuti tuleb pürotehnikat hoida kuivas kohas. Ilutulestiku süütaja peab pärast süütamist võimalikult kiiresti eemalduma, süütamisel ei tohi kummarduda ilutulestiku kohale. Kui pürotehnika pärast süütamist ei toimi, ei tohi sellele kohe läheneda, ohutum on läheneda näiteks kümne minuti möödumisel. Pürotehnikat ei tohi ka mitte mingil juhul proovida ümber ehitada, selle käigus on oht saada tõsine nägemis- või kuulmiskahjustus või näiteks ilma jääda sõrmedest.

Kindlasti varuge enne toast väljumist piisavalt aega, et kiirustades ei jääks ükski põlev küünal kustutamata või peotoit pliidile kõrbema.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.