Läänemaa koolid kasutavad usinasti nutivahendeid

 

F: “Nutitund igasse kooli”
F: “Nutitund igasse kooli”

2016. aasta septembrist alates on koolidel olnud võimalus osaleda algatuses EV100 “Nutitund igasse kooli”, milles oodatakse koole ja õpetajaid jagama oma digipööret toetavaid tegevusi ja tunde kogu Eestiga. Projektis osalejate vahel loosivad peatoetaja Telia Eesti ja kaastoetajad iga kuu välja auhindu. Ettevõtmist toetab ka haridus- ja teadusministeerium.

Projekti eestvedaja Birgy Lorenz Informaatikaõpetajate Seltsist ütles, et see on uskumatu, kui palju põnevaid asju koolides tehakse: kellel on tunnis kasutusel tahvelarvutid, kellel robotid, kes on avanud 3D- ja kes virtuaalreaalsuse klassi. Eesti õpetajad on leidlikud ja lapsed tubid. Tegevustesse kaasatakse ka lapsevanemaid ning üheskoos, väheste vahenditega, viiakse ka Eesti kool uude digiõppe sajandisse.

Tegevustega on tänaseks liitunud üle 110 kooli ja tehtud on üle 650 postituse. Ootame ka kõiki teisi kõiki koole, lasteaedu, huvikoole ja kutsekoole osalema, sest tegevused kestavad kuni 2018. aasta veebruarini. Leia meid Facebookist: https://www.facebook.com/groups/nutitund/

Läänemaa koolide ettevõtmisi:

Lihula gümnaasiumis uuriti 4. klassiga, kuidas olla internetis turvaline. Õpetaja Liina Vaimla selgitas, et õpilastega katsetati paroolide tugevust veebilehel passwordmeter.com ning kasutati ka QR-koodi mängu, milles tuli arvata ära, mis on pildil.

Palivere põhikoolis loodi muusikale saade rakenduse Walkbänd abiga. Kõigepealt õpiti selgeks laul “Talveilma rõõmulaul”, mille järel lõi iga õpilasgrupp sellele oma saate. Lubatud oli lisada kehapill või mõni muu rütmi tegemiseks sobilik vahend. Tulemus oli tore ja lapsed esinesid õpitud laulu ja saatega kaaslastele.

Haapsalu põhikooli vene keele õpetaja Marianne Samm andis teada, kuidas ta kasutas e-materjalide jagamise keskkonda Õpiveeb oma ainetunnis. Õpiveebis on õpilaste jaoks avatud grupp. Kogu materjal on seal õpilastele kättesaadav ühest kohast ja nutiseadmeid kasutatakse tunnis lühiajalisteks vahetegevusteks nagu sõnade kordamine ja videote vaatamine. E-vahendite kasutamise plussideks on see, et kes on “usin rosin”, sellel on võimalus kodus veelkord vaadata, kuulata ja mängida. Kogu tunni materjal on Õpiveebi grupi kaudu võimalik kätte saada ka kodus olles. Eriti hea on see neile õpilastele, kes puuduvad. Märge e-koolis juhatab nad õigetele ülesannetele – rahul on vanemad kui ka õpilased ise.

Haapsalu kutsehariduskeskus viib läbi täiskasvanuõpet. Haridustehnoloog Airi Aavik selgitas, kuidas tulevased bürootöötajad ei saa üle ega ümber fotode tegemisest oma tulevases töös. Õpilastel paluti kaasa võtta oma isiklik nutiseade ja valida äpp nii pildistamiseks kui ka hilisemaks töötluseks. Niipalju kui oli inimesi, oli ka äppide valikuid. Töödeldud fotodest pandi kokku fotoreportaaž.

Uuemõisa lasteaed-algkooli õpetaja Taimi Sarapuu tõi näite, kuidas matemaatika õppimine uuel ajal käib. Nädala viimases tunnis on hea kasutada mängulisi treenimise võimalusi tahvelarvutitega. Kõigepealt harjutas iga õpilane iseseisvalt vastavalt oma võimetele (MathHeroes1). Seejärel töötasid õpilased paaris (Math Duel). Tunni lõpus valis iga õpilane ise endale sobiva ülesande etteantud rakenduses (Math Zombies). Õpilased jäid tunniga väga rahule ja ootavad reedet suure õhinaga.

Vaata ka:

Allikas: “Nutitund igasse kooli”

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.