Täna jätkub tormine ilm, homme tuul rahuneb, külmakraadid jäävad

Neljapäeval (5.01.) katab Venemaale kaugeneva madalrõhkkonna loodeserv veel Läänemere ümbrust. Vahete-vahel sajab lund, sisemaal on sajuhoogusid hõredamalt ja need on nõrgemad, tihedam võib sadu olla Põhja-Eesti ja saarte rannikualadel. Tuul on veel väga tugev, puhanguid on sisemaal 15, rannikul 20, öö hakul 23 m/s, õhtul tuul nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel -9..-14, Ida-Eestis -15..-19°C, päeval -9..-13, Tartu-Valga joonest ida pool jääb alla -15°C.

Reedel (6.01.) tugevneb kõrgrõhuhari. Nõrka lund võib vaid üksikutes kohtades sadada. Tuul puhub öösel põhjakaarest ning on öö hakul veel tugev, hommikuks rahuneb ning on päeval nõrk ja muutliku suunaga. Õhutemperatuur on öösel -10..-15, Kagu-Eestis kuni -19, päeval -8..-12, Kagu-Eestis kuni -15°C.

Laupäeval (7.01.) liigub Norra merelt aktiivne madalrõhkkond üle Skandinaavia põhjatipu ja selle lõunaserva mööda liikuv pehmem õhumass survestab arktilist külma Eesti idapiiri taha eemalduma. Öö on veel mandril võrdlemisi selge ja sajuta. Saartele jõuab hommikuks tihe pilvevöönd ja liigub päeval mandrile. Sajab lund ja tuiskab, saartel tuleb ka lörtsi. Lõuna- ja kagutuul paisub öö hakul tugevaks ja püsib kogu päeva, õhtul nõrgeneb ja pöördub saartel loodesse. Õhutemperatuur on öösel saartel -5..-10, mandril -15..-20, Kagu-Eestis kuni -22°C, päeva jooksul tõuseb Kesk- ja Ida-Eestis -10..-15°C-ni, Lääne-Eestis -2..-7, saarte rannikul 0°C ümbrusse.

Pühapäeva (8.01.) libiseb madalrõhulohk ida poole. Öö hakul sajab veel lund, hommikuks sajuhood hõrenevad ja päev on olulise sajuta. Puhub mõõdukas lõunakaare, saartel läänekaare tuul. Õhutemperatuur on Lääne-Eestis -2..-7, rannikul kuni +1, ida pool -8..-13, Kagu-Eestis öösel kuni -15°C.

Esmaspäevaks (9.01.) jõuab Skandinaaviast uus madalrõhulohk üle Läänemere ning toob lund, lääneserva ka lörtsi ning saarte ja ka mandri läänerannikul võib üürikeseks ka vihma tibutada. On jäiteoht! Tuul puhub valdavalt lõunakaarest ja tänaste andmete kohaselt ei tugevne. Õhutemperatuur on öösel Eesti lääneservas -3..+2, mandri sisealadel -5..-10°C ja kui öö Kagu-Eestis selgem on, siis võib -15°C ümbrusse langeda.

Teisipäeval (10.01.) muutub idapoolne kõrgrõhkkond veidi mõjusamaks, samal ajal survestab Läänemere ümbrust uus madalrõhkkond. Öö on veel rahulik, päeval tugevneb lõuna- ja kagutuul. Mõnes kohas sajab lund, Lääne-Eestis rannikualadel võib sekka ka lörtsi tulla. Õhutemperatuur on Lääne-Eestis 0..-5, sisemaal kuni -7°C, Eesti idapoolses osas -6..-11, Kagu-Eestis öösel kuni -15°C.

Kolmapäeval (11.01.) püsib idapoolse kõrgrõhkkonna ja läänepoolse madalrõhkkonna vastasseis. Kohati sajab lund. Puhub tugev lõunatuul. Õhutemperatuur on saartel -2..-7, mandril -8..-13, selgema taeva korral võib veel paar-kolm kraadi madalamale langeda, päeval -3..-8°C.

Allikas: Ilmateenistus

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.