Täna Maalehes: Igor Mangi suur ennustus kõigile tähemärkidele

image002Selle nädala Maalehes ilmub Eesti esiastroloog Igor Mangi suurim ja põhjalikum ennustus saabuvaks punase kuke aastaks, kus ta analüüsib eraldi tosinat tähemärki. Maalehe digilehest saab seda lugeda siit.

Teadlaste sõnum inimkonnale: maailmas on alanud täiesti uus ajastik!

Meie, inimesed, oleme maailma mõjutanud juba nii palju, et teadlased otsustasid: planeedile Maa on saabunud uus ajastik – antropotseen ehk uus inimeste ajastik, kirjutab värskes Maalehes Tallinna Ülikooli professor Tiiu Koff.

Kaks vaadet: kuidas näevad elu Eestis peaminister ja maanaine

Maaleht intervjueeris peaminister Jüri Ratast ning maanaist Anne Rosenbergi, et uurida, milline on nende nägemus haldusreformi, valimistesse, väljarändesse, eetikasse ning palgaküsimusse.

Ränk haigus pani Tallinna pere kitsi pidama

Tallinnas elav mees räägib Bianca Mikovitšile, mismoodi ootamatult avaldunud haigus pani kogu nende pere senist elustiili muutma ning kuidas selle kõige tulemusel nende pealinnas asuvasse majapidamisse kitsed kolisid.

Maaleht avaldab lugude sarjana Vigala Sassi õpetused

Sellest nädalast hakkab Maalehes ilmuma teadmamees Vigala Sassi õpetused. Uus sari alustab sellest, kuidas Vigala Sassina tuntud Aleksander Heintalu sai endale ravitseja võimed. Need tekstid pani ta kirja kahekümnepäevase nälgimise ajal.

Inimtulevik teaduse pikksilmas

Kas universum on lõplik või lõpmatu; kas lisaks meile on olemas veel intelligentset elu; kas inimesel on vaba tahe ja milliseks inimene tulevikus muutub – kas asendab teda näiteks tehisintellekt, areneb ta küborgiks, kellel jaokaupa asendatakse organid tehislikega või areneb tema aju. Tiit Kändler kirjutab Maalehes, millist tulevikku ennustavad maailmas tunnustatud teadlased.

Eestis tehakse männiokastest heli summutavaid paneele

“Oi kui ilus!”, “Küll see näeb äge välja!” ning “Kas need on päris okkad?”. Selliseid arvamusi ja küsimusi kuuleb inimeste suust, kes esimest korda näevad Okka paneele. Eestlased töötasid välja tehnoloogia, mis võimaldab männiokkad mitme sentimeetri paksuseks õhuliseks paneeliks kokku kleepida.

Tallinna õietolmu-uurija sukeldus Virumaa metallimeeste maailma

Kes üle tüki aja Virumaale Kihleverre satub, jääb imestunult vaatama. Esiteks on asula kunagise katlamaja korstna alla kerkinud uus triibuline hoone kui sebra külatanumal. Vastse tootmishoone ukse kõrval särab aga kunstiteos naisest sepikojas. Lääne-Viru lääneveerel on mitu tublit metallimeeste ettevõtet. Aga vähe veel olemasolevast metallist! Paari viimase aastaga on lisandunud Aleks ja Triin Tominga Metallituba, mis tegutseb nii Kihleveres kui Haljalas. Särtsakas Triin ei näe probleemi olla metallitööstuses perenaise rollis.

Jaanuaris jõustus üle 300 seadusemuudatuse

1. jaanuaril jõustus üle 300 seadusemuudatuse. Neist olulisimad on suuremad toetused kolme- ja enamalapselistele peredele, maksutagastus madalapalgalistele ja muudatused maksuseadustes.  Maaleht teeb muudatustest ülevaate.

Vigala Sass

Maalehes hakkab  sellest nädalast ilmuma Vigala Sassi lugude sari.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.