Torm tegi pahandust, Martnas kukkus puu teele

Külmad ilmad jätkuvad. Traagiliste tagajärgedega õnnetuste vältimisele saab igaüks kaasa aidata, lähtudes Päästeameti varasematest soovitustest ning abistades ka oma lähedasi ja naabreid.

Päästeamet tuletab ka seda meelde, et veel ei tohiks minna veekogudele tekkinud jääle. Mõned päevad on küll olnud õhutemperatuur miinuses, kuid see ei ole tekitanud piisavalt ohutu jääkihti. Kindlasti tuleks seda rääkida ka lastele, kellel veel koolivaheaeg ning vaba aega laialt käes. Lastele tuleks selgitada nõrgal jääl mängimise võimalikke tagajärgi. Isegi hea ujumisoskuse korral on jääauku kukkumine väga ohtlik, sest omal jõul sealt välja pääsemine võib osutuda äärmiselt keeruliseks. Külmas vees kaotab täiskasvanud inimene 10 minutiga teadvuse. Lapsed või eakad veelgi kiiremini.

Läänemaa:

4. jaanuaril kella 19.30 ajal käisid päästjad eemaldamas teele kukkunud puud Martna vallas Männiku külas.

Saaremaa:

4. jaanuaril kella 21.30 paiku käisid päästjad eemaldamas teele kukkunud puud Leisi vallas Soela külas.

Raplamaa:

5. jaanuaril kell 3.44 sai häirekeskus teate korstnapõlengust Rapla vallas Hagudis Kastani tänaval. Teataja sõnul oli näha elumaja korstnast leeke. Päästjate saabudes oli tuli koldes ise kustunud. Midagi ohtlikku ei tuvastatud.

4. jaanuaril kella 23 paiku käisid päästjad Juuru vallas Sadala külas eemaldamas teele kukkunud puud.

Pärnumaa:

4. jaanuaril kell 12.31 käisid päästjad abis liiklusõnnetusel Pärnus Aia tänaval. Õnnetusse sattunud autodel likvideeriti süttimisoht ning puhastati sõidutee liikluseks.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.