Täna ja homme Haapsalus: väärt kontsert ja vene laat

ruslanTäna ja homme on Haapsalus tavapärasest rohkem slaavi kultuuriga seotud ettevõtmisi. Täna kl 19 kultuurikeskuses esimest korda ühise kontserdi Ruslan Trochynskyi ja pianist Jorma Toots. Homme on aga vene laat.

Viljandis elav Ruslan Trochynskyi, kelle emakeel on ukraina keel, teatas kontserdist oma Facebooki-lehel nii: “06.01 kell 19:00 ühes minu lemmikutes eestilinnades Haapsalus laulan Teile sellel külmas püha talveõhtul ikka armastuselood! Kolm keelest: ukraina, eesti ja vene romansid! Armastus pestab maailma!”

Ruslan Trochynskyi (sündinud 19. oktoobril 1976 Belitskojes Donetski lähistel Ukrainas) on eesti-ukraina laulja, ansambli Svjata Vatra eestvedaja. 2005. aastast mängib ta eesti ansamblis Svjata Vatra. 2006-2010 töötas Trochynskyi Viljandi kultuuriakadeemias. 2015. aastal pälvis Trochynskyi Valgetähe V klassi teenetemärgi. Trochynskyi elab Viljandis. Tema emakeel on ukraina keel.

Jorma Toots lõpetas Eesti muusika- ja teatriakadeemia professor Lilian Semperi klaveriklassis ja omandas seejärel magistrikraadi professor Matti Reimanni kammeransambliklassis. Samas õppeasutuses läbis ta mitmeaastase stuudiumi eesti vabaimprovisatsiooni maestro professor Anto Petti juures. Hetkel jätkab õpinguid EMTAs doktoriõppes. Praegu  töötab Jorma Toots õpetajana Tartu muusikakoolis ja instrumentaalmuusika lektorina Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemias.

Kontserdipilet maksab 8 eurot.

Vene laat

laatHomme, laupäeval kl 12 algab Karja tänaval vene laat, mille juhatab sisse Haapsalu slaavi folklooriansambel Bõliina oma kireva rahvusliku kavaga.

Nagu traditsiooniks on saanud, müüakse laadal väärt toidukraami ja meeneid.

Näiteks Iloni Imedemaa pakub barankasid ja samovarist teed. Meisterdada saab uhkeid paberist matrjoškasid ja lahendada uut venekeelset otsimismängu. Eesti keeles saab lisaks tavapärasele otsimismängule lahendada veneteemalist ristsõna.

Ilmaennustus lubab laupäeva pärastlõunaks viiekraadist külma ja kohatist lumesadu. Tuul puhul keskpäeval lõunast umbes 7 meetrit sekundis. Nii et ilm peaks olema laadaks sobilik.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.