Merel tuleb olla ettevaatlik, Pärnu lahel vajusid kalamehed läbi jää

Muutlikud ilmaolud, soe õhutemperatuur mõjutavad oluliselt jää tugevust. Eile pääsesid viis kalameest Pärnumaal Valgeranna kandis merejäält ehmatusega vaid seetõttu, et lähedal viibinud teised kalamehed neid märkasid ja aitasid. Läbi jää vajunud meeste enda varustus ei olnud enesepäästmiseks piisav. Jääle kalastama minnes tuleks lisaks kalapüügivarustusele kaasa võtma ka vahendid, mis õnnetuse korral abiks oleksid.

Lääne päästekeskuse ennetaja Eva-Mari Rand rõhutas, et jäänaasklid, navigatsioonivahendid ning laetud akuga mobiiltelefon peaksid igal õigel kalastajal kaasas olema. „Seda ka siseveekogudel. Vette kukkudes on oluline kiiremas korras sealt välja saada ning just jäänaasklid on selleks parimad. Navigatsiooniseadmed on vajalikud, et oma asukohta määrata, kui peaksite eksima ja mobiiltelefon loomulikult selleks, et saaksite endale ohus olles abi kutsuda,“ selgitas Rand abivahendite olulisust.

Eva-Maria Rand pani ka lapsevanematele südamele, et nad tuletaksid lastele meelde nõrga jääga kaasnevaid kohtusid ning võimalikke tagajärgi. “Tulekul on nädalavahetus ja lastele rohkem vaba aega. Rääkige neile, mille pärast ei ole õige praeguste ilmaoludega jääle uisutama või mängima minna. Selgitage lisaks, mida ohus olles ette võtta ja kuidas käituda, kui nähakse kedagi abi vajamas,“ soovitas ennetaja.

Nõuandeid ohutuks jääle minekus ja olukorraks, kui olete õnnetusse sattunud, leiaab aadressil https://www.rescue.ee/et/kodanikule/veeohutus/jaaohutus.html

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.