Haapsalu linna algkool võitis 4.-6. klasside saalijalgpalliturniiri

1. koht – Haapsalu linna algkooli võistkond ja treener. F: Erki Lass.
1. koht – Haapsalu linna algkooli võistkond ja treener. F: Erki Lass.

Läänemaa Koolispordi Liidu 4.-6. klasside saalijalgpalli meistrivõistlused peeti kolmandat aastat Lihula gümnaasiumi spordihoones. Sel aastal olid õppeaasta parimat tulnud selgitama üheksa kooli kümme võistkonda.

Turniirist võttis osa koole kõigist Läänemaa nurkadest ja osalejate hulgas oli mitu väikest põhikooli, näiteks Martna. Üheksakümne lapsega jalgpalliturniir näitas taas, et selles vanuses on sport ja pallimänguvõistlused lastele väga tähtsad. Kui turniiri hinnata noorte spordilaste kire, rõõmu ja lusti järgi, siis võistlusele võib panna küll kõige kõrgema hinde.

Lisaks on meeldiv tõik, et Haapsalu ja Lihula koolipoiste kõrval, kes mängivad jalgpalli ka Eesti noorte meistrivõistlustel, leidub igas osalenud koolivõistkonnas palju poisse, kes samuti jalgpallitreeningutel osalevad ja noori, kes nähtu põhjal võiks sellega ka kindlasti alustada.

Finaal oli linnakoolide siseasi

Kümme kooli paigutati eelmise aasta tulemuse põhjal kahte viiesesse alagruppi. Poolfinaali pääsu lunastas kool, kes alagrupimängudel mängis nii hästi, et saavutas koha kahe parema hulgas. Alagrupis peetud mängud olid huvitavad. Mõlemas alagrupis oli koole, kes segasid hea mänguga veidi kaarte, kuid poolfinalistid selgusid siiski üsna kindlalt.

Esimesest alagrupist pääses võitjana poolfinaali kõik neli vastast alistanud esimesena Haapsalu põhikool. Neil oli raskusi Lihula gümnaasiumi alistamisega, mida suudeti teha lõpuminutitel, kuigi mängu alguses oldi jäänud kaotusseisu.

Teine edasipääseja oligi kodus mänginud Lihula. Kolme eelmise aasta sama vanuseklassi võitjaks kroonitud gümnaasium võitis alagrupis kolm mängu. Lihula oli tõsistes raskustes head mängu näidanud Kullamaa keskkooliga. Lõpuks napp võit ikkagi saadi.

Teise alagrupi parim oli Haapsalu linna algkool. Neil ei olnud alagrupifaasis ühtegi nõrkushetke. Kõik neli vastast alistati kindlalt. Teisena sillutas tee poolfinaali Noarootsi kool, kes kogus kolm võitu ja teise edasipääseja otsustavas mängus sai jagu Risti koolist.

Poolfinaalides oli Haapsalu linna algkool 5:2 parem Lihula gümnaasiumist ja Haapsalu põhikool 1:0 Noarootsi koolist.

Ka medalimängudes oli üks kohtumine tõsine maiuspala. Ja just finaal. Pronksimängus suutis Lihula tulemusega 4:1 alistada Noarootsi kooli. Finaalis läksid kahe Haapsalu kooli ühe trennigrupi poisid kõik väljakule võidumõtetega. Ülipineva kullamängu suutis lõpuks aga 2:1 võita Haapsalu linna algkool.

Sel õppeaastal on Läänemaa KSL sarjas toimunud juba viis jalgpallivõistlust. Ees on ootamas veel kolm turniiri. Seni peetud viiel võistlusel on medalirõõmu maitsnud koguni seitsme eri Läänemaa kooli spordilapsed.

2. koht Haapsalu põhikool. F: Erkki Lass.
2. koht Haapsalu põhikool. F: Erkki Lass.
3. koht – Lihula gümnaasium. F: Erkki Lass.
3. koht – Lihula gümnaasium. F: Erkki Lass.

4.-6. klassi saalijalgpalliturniiri paremusjärjestus:

1. Haapsalu linna algkool: Oliver Metsar-Villakov, Märt Õiglas, Risto Trik, Sten Veski, Sander Soome, Jan-Erik, Niit, Hans Põlluste, Trevor Uustalu. Õpetaja Aavo Tomingas.

2. Haapsalu põhikool: Ralf Luks, Henri Suder, Robi Suder, Hendrik Karnau, Reio Laherand, Rasmus Laherand, Henri Tsupsman. Õpetaja Erkki Lass.

3. Lihula gümnaasium: Mario Reks, Herman Reinmaa, Karl Murumets, Andero Polberg, Indrek Kivisalu, Henry Põld. Treener Jaanus Getreu.

4. Noarootsi kool. Õpetaja Silver Schönberg.

5. Risti põhikool. Õpetaja Ulrika Tülp.

6. Taebla gümnaasium. Õpetaja Enn Kerge.

7. Kullamaa keskkool. Treener Toomas Sassian.

8. Lihula gümnaasium II. Treener Jaanus Getreu.

9. Palivere põhikool. Õpetaja Väino Munskind.

10. Martna põhikool. Õpetaja Enn Kerge.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.