Läänemaa maadlejad võitsid Martna võistlustel 14 medalit

 

Martna mati korraldanud kohaliku spordiklubi eest võistles matil neli maadlejat, kellest kõik ka medali said. Pildil Hele Tamm, Harry Soo, Jaanis Soosaar, treener Tiit Seiton lapselapsega ja Kaisa Rämman. F: Martin Eek
Martna mati korraldanud kohaliku spordiklubi eest võistles matil neli maadlejat, kellest kõik ka medali said. Pildil Hele Tamm, Harry Soo, Jaanis Soosaar, treener Tiit Seiton lapselapsega ja Kaisa Rämman. F: Martin Eek

Läänemaa maadlejad jätsid Martnas peetud maadlusvõistlustel 14 medalikohta koju ning pakkusid pingelisi matše nii meeste- kui ka naistemaadluses.

Möödunud laupäeval peetud Martna XIV lahtistel meistrivõistlustel Kreeka-Rooma ja naistemaadluses oli üheks oodatuimaks kohtumiseks Läänemaa poiste Jaanis Soosaare ja Raiko Uusi omavaheline matš. Martna ja Haapsalu poisid on varemgi kohtunud ning näiteks Eesti õpilaste meistrivõistlustel on Soosaar pidanud Uusile alla vanduma.

Martna kaarhallis alustas Soosaar aga võitlust tuliselt, minnes punktidega juhtima. Seejärel aga eksis ning hea tunnetusega MK Dünamo poiss Uus võttis Martna mehe vahele ja viis ta silda. Soosaart päästis seljatamisest ainult ringist välja võitlemine. Pärast seda õppetundi kodumatil maadelnud Soosaar enam ei eksinud ning võttis väärika võidu 8:2.

Võistluste parima tehnikaga maadleja tiitli sai SK Tapa noor matimees Ats Pajula. Selle auhinna panid välja Eesti maadlusveteranid endise maadleja Kaido Antsve eestvedamisel. Traditsiooniliselt kinkis Martna kool pehme karu noorimale osalejale, kelleks oli 7-aastane Mario Kaljola Tallinna maadlusklubist Nelson. Lisaks karule viis Kaljola koju ka oma kehakaalus võidetud kolmanda koha medali.

Võistlusel “Martna XIV lahtised meistrivõistlused Kreeka-Rooma ja naistemaadluses”, mis toimusid Martna kaarhallis 28. jaanuaril, osales seekord 62 võistlejat üheteistkümnest klubist. Kohal olid kõik kolm maakonna maadlusklubi Haapsalust, Lihulast ja Martnast. Kõige kaugemalt sõitsid osalejad võistlema aga Valgast.

Tänu toetajatele ja abilistele kulgesid võistlused toredas õhkkonnas, kus oli palju põnevust ja võitlust.

Läänlastest saavutasid 1. koha:

Stefan-Lauri Mölder (RJK Leola)
Danila Boikov (MK Dünamo)
Jaanis Soosaar (SK Martna)

Naistemaadluses:

Hele Tamm (SK Martna)

2. koha võitsid:

Charli Takk (RJK Leola)
Kevin Uspenski (MK Dünamo)
Raiko Uus (MK Dünamo)
Markus Sõber (RJK Leola)

Naistemaadluses:

Kaisa Rämman (SK Martna)
Jana Viljak (RJK Leola)

3. kohad:

Hugo Õunaid (MK Dünamo)
Mero Karmo Simson (MK Dünamo)
Harry Soo (SK Martna)

Naistemaadluses:

Kristyn Pihelgas (RJK Leola)


Tiit Seiton
SK Martna maadlustreener

 

 

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.