Kunstikoolis tuleb kohtumisõhtu kooli vilistlase ja kunstikriitiku Maarin Ektermanniga

hkk_poster_WEBHaapsalu kunstikoolis jätkub eelmisel aastal alguse saanud sündmustesari “Kohtumisõhtu Haapsalu kunstikooli vilistlasega”, mis toimub 3. veebruaril kell 19 uues kunstikooli galeriis (Jaani 2). Külaliseks on Maarin Ektermann (Mürk), kes on kunstikriitik, Eesti kunstiakadeemia õppejõud ning hetkel juhatab Kumu Hariduskeskuse tegevust.

Enda kohta ütleb ta: “Hariduskeskuse kaudu käib kogu suhtlus publikuga – saab välja mõelda programme igale eagrupile, neid läbi viia ning teha koostööd huvitavate partneritega. Mind huvitab just kaasaegne kunst ning kuidas see n-ö massidesse viia – mis on kunstil sulle öelda, kui sa näiteks ei ole kunagi arvanud, et just see võiks olla “sinu asi?”. Lisaks sellele, kuidas erinevad publikud end kunstimuuseumist julgemalt tunneksid, kirjutan nii tihti kui jõuan ka kunstikriitikat.”

Ta on olnud kriitikablogi Artishok üks algatajest ja vedajatest ning juhtinud projektiruumi MARZ Tallinna vanalinnas. Lisaks on ta seotud mitme festivali, arutelu, konverentsi jms korraldamisega juba alates oma õpingutest kunstiteaduse instituudis III kursusel.

Oma doktoriõpingute raames on ta uurinud omaalgatuslikke kunstipraktikaid Berliinis ja New Yorgis. Teatud ringkond tunneb teda hoopis nime all Maarin Mürk. Miks nii, sellest räägib ta juba täpsemalt ise.

Marika Aedviir

 

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.