Läänemaa kergejõustiklased Kleer Jaani ja Emma Katharina Hein hiilgasid TV 10 olümpiastardis

Treener Kaja Ladva koos oma õpilaste Emma-Katharina Heina ja Kleer Jaaniga.

TV 10 olümpiastardi 2. etapil Tallinnas paistsid silma Läänemaa kergejõustiklased.

Kuni 12-aastaste tüdrukute kõrgushüppes olid meie tüdrukud väga tublid. 1.37 alistus Anett Saarjõel kahel katsel, mistõttu jäi ta napilt neljandaks.

Kleer Jaani, kelle isiklik rekord oli seni 1.45, oli kindel võistluste favoriit. Emma Katharina Heina isiklik mark oli vaid 1.35. Emma parandas iga katsega oma isiklikku rekordit, ületas 1.37 kindlalt esimesel katsel, Kleer sai samast kõrgusest üle teisel katsel.

Muutus tuli alles 1.46 peal, kus Kleer ületas kõrguse teisel ja Emma kolmandal katsel. Edasi hüppas Kleer juba liidrina üle 1.49 ja vormistas enda nimele kindla võidu. Emma Kathariina Heinale tubli 2. koht.

60m tõkkejooksus sai Emma Hein finaali kõige kiirema tulemuse ning uue maakonna rekordiga 9,94-ga. Finaalis parandas ta oma tulemust veel ning võitis kogu võistluse ülekaalukalt 9,91-ga. Emma on sel aastal lisaks parandanud ka omavanuste teivashüpperekordit, viies selle 2.61-le.

Kleer Jaani jooksis 60m tõkkejooksu B-finaalis aja 9,95 ja oli 71 võistleja konkurentsis 12.

Kuni 14-aastaste 60m tõkkejooksus sai B-finaali seitsmenda tulemuse 10,12-ga Keity-Linna Kallas. B-finaalis oli kerge komistus neljandal tõkkel ning ta sai 9. koha 60 võistleja seas.

Kaugushüppes jäi Keity-Liina Kallas esimesena finaalist välja, hüpates 4.69. Maily Märss, võisteles endast aasta vanematega oli tõkkejooksus 10,48-ga 13.

Kuni 12-aastaste poiste 60m tõkkejooksus oli tubli Tanel Toomemägi, kes jooksis B-finaalis ja sai tulemusega 10,33 10. koha 67 jooksja seas. Kõrgushüppes oli Tanel 1.21-ga 36.

Kuni 14-aastaste poiste teivashüppes sai Kristjan Lebedev jagu 2.21-st ning oli 18.

Koolide arvestuses on pärast kahte etappi väikekoolide arvestuses võistlev Ridala põhikooli – Uuemõisa algkooli ühendvõistkond 3. kohal 12 kooli konkurentsis.