Lähipäevil on soe ja kohati sajune ilm, uuel nädalal läheb külmemaks

Neljapäeval (2.02.) on Venemaa kohal kõrgrõhkkond ja selle serv ulatub Balti riikide kohale. Samal ajal avaldab Skandinaavia looderannikult survet madalrõhuala. Kahe rõhuala piirimail muutub lõunakaare tuul rannikul veidi tugevamaks. Öösel sajab siin-seal veidi lund või lörtsi, päeval on saju võimalus väiksem. Õhutemperatuur on öösel -1..-6, päeval 0..-4°C.

Reedel (3.02.) püsib Eesti kohal kõrgrõhkkonna loodeserv, samal ajal Soome kohale kandub väike hääbuv madalrõhkkond. Kohati sajab lund ja lörtsi. Puhub mõõdukas edela- ja lõunatuul. Õhutemperatuur on öösel 0..-5, päeval -1..+1°C.

Laupäeval (4.02.) on Eesti kohal väheaktiivne rõhuväli. Kohati võib veidi lund ja lörtsi sadada. Tuul on nõrk ja muutliku suunaga. Õhutemperatuur on öösel 0..-4, saarte rannikul kuni +1, päeval -1..+1°C.

Pühapäeval (5.02.) tugevneb Põhja-Venemaa kohal kõrgrõhkkond ja Läänemere poolt avaldab survet madalrõhuala. Kahe rõhuala piirimail sajab kohati nõrka lund ning kagu- ja idatuul tugevneb. Õhutemperatuur on öösel -1..-5, saarte rannikul 0°C ümbruses, päeval 0..-4°C.

Esmaspäeval (6.02.) tugevneb kõrgrõhkkonna mõju. Ilm on enamasti sajuta ja taevas järk-järgult selgineb. Kagutuul on öösel veel tugev, päeval nõrgeneb. Õhutemperatuur on -4..-9, Ida-Eestis kuni -13°C.

Teisipäev (7.02.) tuleb kõrgrõhkkonna vahetus läheduses sajuta ja nõrga lõunakaare tuulega. Tänastel andmetel kandub üle Eesti külm õhumass ja selgema taeva korral langeb õhutemperatuur öösel -7..-12, Ida-Eestis langeb alla -15°C, päeval tõuseb -4..-9, Ida-Eestis -12°C-ni.

Allikas: Ilmateenistus

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.