TÄNA MAALEHES: Urmas Sukles – linnapea, kes korraldab ise Haapsalus muusikafestivale

Haapsalu linnapea Urmas Sukles leiab Maalehe usutluses, et kui Läänemaa jääb kahe valla võrra väiksemaks, siis sellest on muidugi kahju, aga elame üle. Tema sõnul ei tohiks aga maakonna piir sõltuda sellest, kus sa poes käid. Ajakirjanik Argo Ideoniga tuli jutuks palju muudki.

Konkurents Eesti maakonnakeskuste vahel on üpris kõva. Kõik püüavad teha oma üritusi, et inimesed tuleksid ja elu käiks. Haapsalus näiteks on sel aastal tulemas Rock in Haapsalu festival – Suzi Quatro, Bonnie Tyler, Procol Harum. Ma saan aru, et korraldate lausa omaenda rahaga selle?

Korraldaks ikkagi piletimüügi rahaga. Kui seda ei peaks piisavalt laekuma, tuleb oma raha sisse panna. Ma arvan, et ots otsaga tuleme kindlalt kokku, aga eks see showbusiness on selline, et kunagi ei või ette teada, palju inimesi kohale tuleb.

Kümme tuhat inimest tuleb?

Siis oleks väga hästi. Tuleksi­me omadega välja ja jääks ka tulevaste ürituste jaoks seemneks. Aga miks ma neid korraldan – eks mingil hetkel tuleb mõelda, et ega see linnapea amet ole ju igavene. Mul mingisugune kogemus on ka. Siin on käinud Robert Plant, Alice Cooper, Uriah Heep. Oma firmaga esimese asja tegin 2015. aastal – Uriah Heepi.

 


image005Veel tänases Maalehes:

Kas Karl Vainot taheti Eestis tappa? 

Maalehele andis oma elu esimese intervjuu Karl Vaino julgeoleku eest vastutanud alampolkovnik Helmut Haus, kellele ei saanud jääda teadmata ükski Vainot ähvardanud oht, ei otsene ega kaudne. Tema sõnul oli ta jänkide salaluurest tänini paremal arvamusel.

Ausammas Konstantin Pätsile – jah, kindlasti; ei, mitte mingil juhul!

Rein Sikk tegi ringsõidu Virumaal, raamitud Pätsi pilt käes, et küsida, mida maarahvas meie esimese presidendi mälestuse jäädvustamisest arvab.

Metsa suuromanik: looduskaitse ahistavad meetodid sunnivad inimesi maalt lahkuma

Üks suuremaid metsaomanikke Andres Olesk tõdeb intervjuus Maalehele, et Eesti looduskaitse põhineb paljuski hirmutamisel, see aga pole mõistlik tööriist. Ta usub, et vaatamata ühiskonnas maad võtnud murele meie metsavaru tuleviku pärast, on Eestimaa metsad siiski hoitud ja heades kätes.

Raskeveokite all ägav Pärnu maantee saab 2+1 lisalõigud

Sel suvel algavad tööd, et tuua Tallinna–Pärnu–Ikla maantee liiklusse leevendust lisaradade näol, kuid teed kogupikkuses neljarajaliseks ehitada plaanis ei ole.

Ilmatark ennustab: kukeaasta toob maasikaid ja sääski

Põllumees võib alanud punase tulekuke aasta ilmaga rahule jääda. See, et suvekuudel jagub palju päikest, rõõmustab ka linnainimest, kirjutab ilmatark Enno Kalde.

Kas MilkEst jätab Leedu tööstused piimata?

Suuremad piimaühistud asutasid ühisettevõtte MilkEst, et rajada tipptehnoloogiaga piimatööstus ning hakata valmistama ekspordiks mõeldud juustu, võid ja pulbreid.

Üleskutse: kingime Eestile sajandaks sünnipäevaks tuhat lohukivi!

Eelmise aasta lõpuks oli aatelise koolijuhi Eddi Tombandi arvele kogunenud 138 kultuskivi. Tooks sel aastal neid päevavalgele tuhat, turgatas mehel pähe talgute korraldamise mõte.

Vigala Sass õppis taimedelt inimeste haigusi tuvastama

Tähelepanelikult jälgides ja inimestega vesteldes sai ta aru, et teatud psüühilise seisundi juures teatud taimed leevendavad või aitavad leevendada ärritust. Kuid taimed ei ärrita, ärritus tuleb inimesest endast.

Loe Maalehe digilehte siit

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.